Powiat wałbrzyski - Kościoły

Strony

Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Zagórzu Śląskim znajduje się w dekanacie głuszyckim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w 1972 r. Jej proboszczem jest ks. Zugmunt Mielczarek.
Czarny Bór, XXX-lecia PRL 4
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze znajduje się w dekanacie kamiennogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Władysław Stępniak. Mieści się przy ulicy 30-Lecia PRL w Czarnym Borze.
Kościół filialny pw. Matki Bożej Bolesnej, należący do parafii św. Barbary w Walimiu, wzniesiony w latach 1827-1830. Wewnątrz ciekawa figura Piety i ambona z postaciami ewangelistów. Kościół stoi w miejscu starszej świątyni zbudowanej ok. 1385 rok.
Boguszów-Gorce, Stary Lesieniec, Kosynierów 71
Kościół świętej Barbary – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Trójcy Świętej i dekanatu Wałbrzych-Południe. Znajduje się w dzielnicy Stary Lesieniec.
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Strudze – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie wałbrzyskim zachodnim, należącym do diecezji świdnickiej.
Walim, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Parafia św. Barbary w Walimiu znajduje się w dekanacie głuszyckim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w 1946 r. Jej proboszczem jest ks. Stefan Łobodziński
Boguszów-Gorce, Adama Mickiewicza 2
Parafia św. Pawła Apostoła w Boguszowie-Gorcach – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP położona na terenie diecezji wrocławskiej, w dekanacie dolnośląskim. Nabożeństwa sprawowane są w niedziele o godz. 11:00.
Jedlina-Zdrój, Jana Pawła II
Kościół poewangelicki – dawna świątynia protestancka należąca obecnie do rzymskokatolickiej parafii Trójcy Świętej.
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Sokołowsku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kościół w Lubominie – zabytkowy kościół w Lubominie w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Stare Bogaczowice.

Strony