Powiat oławski - Kościoły

Strony

Oława, Plac Świętego Maksymiliana Marii Kolbe 1
Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia, były Kościół Matki Bożej Pocieszenia w Oławie - kościół parafialny w Oławie. Należy do parafii Najświętszej Marii Panny Matki Pocieszenia w Oławie.
Marcinkowice, Piastowska 40
Parafia św. Marcina Biskupa w Marcinkowicach – znajduje się w dekanacie Oława w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Tomasz Zając Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg..
Oława, Polna 19A
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Oławie znajduje się w dekanacie Oława w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Ryszard Zdonek. Obsługiwana przez kapłanów archidiecezjalnych. Erygowana w 2003. Mieści się przy ulicy Polnej.
Kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – dawny rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Najświętszej Marii Panny Matki Pocieszenia w Oławie.
Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Godzikowicach – znajduje się w dekanacie Oława w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1997 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Bartos Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg..
Parafia św. Jana Nepomucena w Minkowicach Oławskich – znajduje się w dekanacie Jelcz-Laskowice w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XVIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Ryszard Marczycki RM.
Jelcz-Laskowice, Wincentego Witosa 47
Kościół świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Jelcz-Laskowice archidiecezji wrocławskiej. Znajduje się w dzielnicy Laskowice Oławskie.
Oława, pl. Zamkowy 16
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Oława archidiecezji wrocławskiej.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niwniku – znajduje się w dekanacie Oława w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1891 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Marek Lewicki.
Bystrzyca, Tadeusza Kościuszki 97
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Bystrzycy – znajduje się w dekanacie Jelcz-Laskowice w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1945 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Tadeusz Rogacki Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg. .
Parafia św. Marcina w Owczarach – znajduje się w dekanacie Wiązów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Janusz Durlik.
Kościół Świętego Rocha – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Najświętszej Marii Panny Matki Pocieszenia w Oławie.
Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Jelczu-Laskowicach – parafia rzymskokatolicka znajduje się w dekanacie Jelcz-Laskowice w archidiecezji wrocławskiej.

Strony