Powiat wrocławski - Kościoły

Strony

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świętej Katarzynie (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Świętej Katarzynie) – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świętej Katarzynie, w gminie Siechnice.
Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii św. Jakuba Apostoła w Sobótce.
Kaplica Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady w Sulistrowiczkach (Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady) – rzymskokatolicka kaplica filialna parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowiczkach, w gminie Sobótka, wotum 46.
Kościół św. Wawrzyńca w Wojnowicach – rzymskokatolicki kościół filialny Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Czernicy, znajdujący się we wsi Wojnowice w powiecie wrocławskim.
Sobótka, Świętego Jakuba 10
Kościół świętego Jakuba Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sobótka archidiecezji wrocławskiej.
Kościół Świętej Trójcy w Żórawinie – zabytkowy, manierystyczny kościół wzniesiony na zrębie dawnego gotyckiego kościoła z XIV wieku. Kościół usytuowany jest na wysepce na rzece Żórawka na terenie wsi Żórawina koło Wrocławia. Cenny przykład architektury z początku XVII stulecia na Śląsku i w Polsce.
Borowa, Lipowa 17
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Borowej – znajduje się w dekanacie Oleśnica zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1988 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Jacek Bigoń RM.
Kościół Św. Michała Archanioła w Długołęce – barokowy kościół w Długołęce. Parafia należy do dekanatu Oleśnica Śląska zachód (archidiecezja wrocławska). Obecna budowla powstawała w latach 1715 – 1722. Kościół znajduje się przy ulicy Wiejskiej 24.
Kotowice, Główna 16
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kotowicach – znajduje się w dekanacie Oława w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1964 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Wacław Strong RM.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kamieńcu Wrocławskim – znajduje się w dekanacie Wrocław północ II (Sępolno) w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 2000 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest mgr lic. Jan Kisz.
Węgry, Kościelna 2
Parafia św. Jadwigi w Węgrach – znajduje się w dekanacie Borów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Adam Andrejczuk.
Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Jordanowie Śląskim znajduje się w dekanacie borowskim w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Wojciech Miśkowiec. Obsługiwana przez kapłana archidiecezjalnego. Erygowana w 1946.
Domasław, Wrocławska 34
Parafia św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Domasławiu – znajduje się w dekanacie Wrocław Krzyki w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 2006 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest Ks. mgr lic. Artur Miazga wicedziekan.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Januszkowicach – znajduje się w dekanacie Oleśnica zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1988 wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Ryszard Grobelny RM.
Wierzbice, pl. Bożego Ciała 1
Bożego Ciała i Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Wierzbicach – znajduje się w dekanacie Sobótka w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. dr Andrzej J. Ćwik Kan. hon. Kap. Koleg., Kap. hon. Ojca św. wicedziekan.
Parafia Trójcy Świętej w Małkowicach – znajduje się w dekanacie Kąty Wrocławskie w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Robert Gromadzki.

Strony