Powiat wrocławski - Atrakcje

Strony

Borowa, 34
Telefon: +48664011413
Pałac Borowa - XVIII wieczny pałac rodziny von Schwerin, zmodernizowany w XIX wieku w stylu klasycystyczno-modernistycznym znajdujący się w Borowej Oleśnickiej.
Pałac Sybilli w Szczodrem (niem. Schloss Sibyllenort) – dawny pałac w Szczodrem, zbudowany w latach 1685-1692 jako rezydencja książąt oleśnickich, najpierw z dynastii Wirtembergów, następnie Welfów, a na końcu władców Saksonii. Po rozbudowie w latach 1851-1867 nazywany „Śląskim Windsorem”.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świętej Katarzynie (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Świętej Katarzynie) – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świętej Katarzynie, w gminie Siechnice.
Pałac w Galowicach – obiekt wybudowany w XVIII w., w miejscowości Galowice.
Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii św. Jakuba Apostoła w Sobótce.
Pałac w Krobielowicach − pałac na Dolnym Śląsku w miejscowości Krobielowice (powiat wrocławski, gmina Kąty Wrocławskie) z okresu XVI−XVIII w.
Kaplica Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady w Sulistrowiczkach (Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady) – rzymskokatolicka kaplica filialna parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowiczkach, w gminie Sobótka, wotum 46.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Sośnicy – kościół katolicki zlokalizowany w centrum Sośnicy, w gminie Kąty Wrocławskie.
Kościół św. Wawrzyńca w Wojnowicach – rzymskokatolicki kościół filialny Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Czernicy, znajdujący się we wsi Wojnowice w powiecie wrocławskim.
Pałac w Biskupicach Podgórnych – wybudowany w pierwszej połowie XVIII w. w Biskupicach Podgórnych.
Pałac w Kębłowicach – obiekt wybudowany w XIX w., w miejscowości Kębłowice.
Pałac w Domanicach – obiekt wybudowany w XVIII w., w miejscowości Domanice.
Sobótka, Świętego Jakuba 10
Kościół świętego Jakuba Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sobótka archidiecezji wrocławskiej.
Kościół Świętej Trójcy w Żórawinie – zabytkowy, manierystyczny kościół wzniesiony na zrębie dawnego gotyckiego kościoła z XIV wieku. Kościół usytuowany jest na wysepce na rzece Żórawka na terenie wsi Żórawina koło Wrocławia. Cenny przykład architektury z początku XVII stulecia na Śląsku i w Polsce.
Pałac w Zaprężynie – obiekt wybudowany w 1890 r., w miejscowości Zaprężyn.
Pałac w Krzyżowicach – obiekt wybudowany w XVIII w., w miejscowości Krzyżowice.
Kościół Św. Michała Archanioła w Długołęce – barokowy kościół w Długołęce. Parafia należy do dekanatu Oleśnica Śląska zachód (archidiecezja wrocławska). Obecna budowla powstawała w latach 1715 – 1722. Kościół znajduje się przy ulicy Wiejskiej 24.

Strony