Powiat lubiński - Atrakcje

Strony

Pałac w Szklarach Górnych – barokowy pałac w Szklarach Górnych w Polsce w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Lubin.
Zamek w Chobieni w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Rudna.
Ratusz w Lubinie - pierwszy ratusz powstał na przełomie XIV i XV wieku. Początkowo drewniany, później wielokrotnie przebudowywany. Spłonął w czasie pożaru w 1757 roku. Odbudowany w stylu barokowym w 1768 roku. W latach pięćdziesiątych XX wieku przebudowany.
Pałac w Chróstniku – został zbudowany w miejscu istniejącego tam w XIV wieku zamku. Wybudowali go ówcześni właściciele – rodzina Brzuchaczy. Zamek został przebudowany w latach 1723-1728 według projektu architekta Martina Frantza.
Pałac w Górzynie – jeden z zabytków wsi Górzyn w gminie Rudna w woj. dolnośląskim, położony w obrębie pozostałości po Państwowym Gospodarstwie Rolnym (PGR).
Pałac w Rynarcicach – wybudowany w XVIII w. w Rynarcicach.
Lubin, Plac Świętej Barbary 3
Parafia św. Barbary w Lubinie – rzymskokatolicka parafia znajdująca w Lubinie, należąca do diecezji legnickiej i dekanatu Lubin Zachód.
Pałac w Krzeczynie Wielkim – wybudowany w XVII w. w Krzeczynie Wielkim.
Lubin, Mikołaja Pruzi 7
Kaplica zamkowa w Lubinie - usytuowana jest przy ul. Mikołaja Pruzi na Wzgórzu Zamkowym. Kaplica to jedyny element pozostały po średniowiecznej zabudowie zamkowej. Data w tympanonie - 1349 - określa czas budowy. W XIV w. miała 3 ołtarze.
Pałac w Siedlcach – ruiny barokowego pałacu w Siedlcach w Polsce w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Lubin.
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lubinie - usytuowany na wzgórzu nieopodal skrzyżowania ulic Stary Lubin i Chocianowskiej. Pełniący niegdyś funkcję świątyni cmentarnej kościół powstał w 1683 r. w okresie kontrreformacji związanej z przejściem Lubina we władanie Habsburgów.
Pałac w Księginicach – wybudowany około 1867 r. w Księginicach.
Pałac w Miroszowicach – wybudowany pod koniec XIX w. w Miroszowicach.
Pałac w Orsku – wybudowany w XVII w. w Orsku.
Pałac w Zaborowie – wybudowany w XVIII w. w Zaborowie.
Pałac w Składowicach – wybudowany w XVII w. w Składowicach.
Pałac w Naroczycach – wybudowany w 1688 r. w Naroczycach.

Strony