Powiat bolesławiecki - Atrakcje

Strony

Zamek w Gościszowie, w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim, w gminie Nowogrodziec.
Ratusz w Bolesławcu - zabytkowy ratusz mieszczący się na bolesławieckim rynku, barokowy z gotyckimi elementami wieży i wnętrz, wzniesiony w roku 1535. Obecnie budynek jest siedzibą władz miejskich.
Kliczków, 8
Telefon: +48 75 73 40 700
Zamek Kliczków - zamek znajdujący się we wsi Kliczków (gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki, woj. dolnośląskie).
Zamek w Warcie Bolesławieckiej to ruiny zamku z przełomu XIV i XV wieku znajdujące się we wsi Warta Bolesławiecka w województwie dolnośląskim nad rzeką Bobrzycą.
Parafia Najświętszego Zbawiciela w Kraśniku Dolnym – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1305 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Roman Borecki.
Pałac w Ocicach – wybudowany w XVI w. w Ocicach.
Pałac w Modle – pałac dworski wybudowany w latach 1564-1567 we wsi Modła.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warcie Bolesławieckiej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji Legnickiej.
Bolesławiec, Kościelna 1a
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja w Bolesławcu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Bolesławcu przy ulicy Kościelnej.
Kruszyn, Topolowa 12
Pałac w Kruszynie – wybudowany w 1729 r. w Kruszynie na miejscu dworu obronnego.
Pałac w Tomaszowie Bolesławieckim – wybudowany w XVIII w. w Tomaszowie Bolesławieckim wybudowany na miejscu dworu z XV w.
św. Jana Nepomucena w Żeliszowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Romuald Glapa.
Pałac w Warcie Bolesławieckiej – wybudowany w 1540 r. w Warcie Bolesławieckiej jako renesansowy dwór.
Parafia św. Piotra i Pawła w Osłej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1958 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Jan Trznadel.
Pałac w Gierałtowie – wybudowany w XVI w. w Gierałtowie.
Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1558 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Łuczyński.

Strony