Bolesławiec

0
Bolesławiec Śląski

Bolesławiec Śląski (niem. Bunzlau) – miasto powiatowe w województwie dolnośląskim, położone na prawym brzegu rzeki Bóbr, na południowym krańcu Borów Dolnośląskich.

Warto zobaczyć

Ratusz w Bolesławcu - zabytkowy ratusz mieszczący się na bolesławieckim rynku, barokowy z gotyckimi elementami wieży i wnętrz, wzniesiony w roku 1535. Obecnie budynek jest siedzibą władz miejskich.
Bolesławiec, Kościelna 1a
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja w Bolesławcu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Bolesławcu przy ulicy Kościelnej.
Bolesławiec, Plac Zamkowy 1b
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Bolesławcu przy Placu Zamkowym.
Bolesławiec, Ceramiczna 1a
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Bolesławcu, przy ulicy Ceramicznej.
Wiadukt kolejowy w Bolesławcu jest to obiekt inżynierii kolejowej nad rzeką Bóbr znajdujący się na terenie miasta Bolesławiec w województwie dolnośląskim. Obiekt w całości wykonany jest z kamienia. Jest jednym z najdłuższych tego typu wiaduktów w Polsce i w całej Europie.
Bolesławiec, Adama Mickiewicza 11a
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Bolesławcu – zbór adwentystyczny w Bolesławcu, należący do okręgu dolnośląskiego diecezji zachodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.