Powiat trzebnicki

0

Powiat trzebnicki - powiat ziemski w województwie dolnośląskim.

Warto zobaczyć

Trzebnica, Jana Pawła II 3
Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy – zespół klasztorny wraz z bazyliką pod wezwaniem św. Jadwigi i św. Bartłomieja, będący co najmniej od początku XIV w. sanktuarium w związku z obecnością w bazylice grobu świętej Jadwigi.
Zamek w Żmigrodzie – ruiny gotyckiej wieży mieszkalnej i barokowego pałacu, znajdujące się w woj. dolnośląskim, w powiecie trzebnickim, w gminie Żmigród, nad rzeką Barycz. Położony w parku, w którym znajduje się pomnik przyrody - dąb szypułkowy o obwodzie pnia 631 cm (w 2010). ↑ ↑
Zamek w Urazie – zamek znajdujący się w miejscowości Uraz w województwie dolnośląskim, w powiecie trzebnickim, w gminie Oborniki Śląskie.
Trzebnica, Księdza Wawrzyńca Bochenka 30
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wysokim Kościele znajduje się w dekanacie trzebnickim w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Józef Sadkiewicz SDS. Obsługiwana przez Salwatorianów. Erygowana w 1972.
Pałac w Ligocie Strupińskiej – wybudowany w 1890 r. w Ligocie Strupińskiej.
Pałac w Bagnie – wybudowany w początku XVIII w. w Bagnie.
Pałac w Piotrkowicach – wybudowany w 1693 r. w Piotrkowicach.
Pałac w Suchej Wielkiej – pałac z przełomu XVIII i XIX wieku w Suchej Wielkiej wraz z zabudowaniami folwarcznymi i parkiem.
Ratusz w Trzebnicy - trzebnicki ratusz został wybudowany w 1868 r. w stylu eklektycznym. Mieści się przy rynku. W czasie II wojny światowej doznał zniszczeń. Po wojnie został odbudowany. Obecnie siedziba Urzędu Stanu Cywilnego.