Powiat kamiennogórski

0

Powiat kamiennogórski - powiat ziemski w województwie dolnośląskim.

Warto zobaczyć

Opactwo Cysterskie w Krzeszowie stanowi obiekt zabytkowy, uznany w 2004 roku za pomnik historii.
Zamek Grodztwo w Kamiennej Górze (niem. Kreppelhof) – ruiny zamku w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim w Sudetach Środkowych.
Kamienna Góra, Plac Grunwaldzki 1
Ratusz w Kamiennej Górze – neorenesansowa budowla wzniesiona w latach 1904-1905. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta.
Pałac w Ciechanowicach – wybudowany w XVII w. w Ciechanowicach.
Kamienna Góra, Plac Kościelny 2
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze (Kościół Łaski pw. Trójcy Świętej) – obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny, mieszczący się w Kamiennej Górze przy placu Kościelnym.
Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marciszowie znajduje się w dekanacie kamiennogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Zbigniew Jagielski. Mieści się przy ulicy Sołeckiej w Marciszowie.
Kościół Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, znajdujący się w Pisarzowicach w diecezji legnickiej.
Kościół Narodzenie NMP w Rędzinach – rzymskokatolicki kościół filialny parafii Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach mieszczący się w Rędzinach w diecezji legnickiej.
Bazylika Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie - kościół opactwa Cystersów zbudowany w latach 1728-1735 w stylu barokowym. Godność bazyliki mniejszej kościół posiada od 1998. Na portalu i fasadzie rzeźby praskiego rzeźbiarza Ferdynanda Brokoffa.