Kamienna Góra

0

Kamienna Góra (niem. Landeshut) – miasto powiatowe w województwie dolnośląskim, położone w Kotlinie Kamiennogórskiej, u podnóża Gór Kruczych (Góry Kamienne) w Sudetach Środkowych.

Warto zobaczyć

Zamek Grodztwo w Kamiennej Górze (niem. Kreppelhof) – ruiny zamku w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim w Sudetach Środkowych.
Kamienna Góra, Plac Grunwaldzki 1
Ratusz w Kamiennej Górze – neorenesansowa budowla wzniesiona w latach 1904-1905. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta.
Kamienna Góra, Plac Kościelny 2
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze (Kościół Łaski pw. Trójcy Świętej) – obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny, mieszczący się w Kamiennej Górze przy placu Kościelnym.
Kamienna Góra, Ludwika Waryńskiego 13
Kościelna (niem. Kirchberg, 513 m n.p.m.) – szczyt w północnej części Gór Kruczych, w Sudetach Środkowych, stanowiący ich północne zakończenie. Ma dwa wierzchołki o wysokości 513 i 511 m n.p.m. (ten niższy zwany jest Górą Parkową). Masyw Kościelnej wznosi się w widłach Bobru i Zadrny.
Grodzisko (pot. Góra Zamkowa, niem. Burgberg, 472 m n.p.m.) – wzniesienie w Kamiennej Górze, nad ujściem Zadrny do Bobru. Zbudowane jest z karbońskich zlepieńców i piaskowców. Od strony Zadrny przy ul. Księcia Bolka I występują urwiska skalne.