Bolków

0

Bolków - miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie powiat jaworskim.

Warto zobaczyć

Zamek w Bolkowie (niem. Bolkoburg) – położony w Bolkowie na Zamkowym Wzgórzu (niem. Burgberg, 396 m n.p.m.,), którego zbocze urywa się od strony Nysy Szalonej ostrym urwiskiem (różnica wysokości wynosi 90 m), a łagodny wschodni stok zajmuje miasto. Zamek ten jest zamkiem wyżynnym.
Ratusz w Bolkowie – klasycystyczny budynek, wzniesiony w 1670 roku i przebudowany w roku 1828. Obecnie jest siedzibą władz miasta Bolkowa.
Bolków, Mikołaja Kopernika 1
Pałac w Bolkowie – barokowy zespół pałacowo-folwarczny zlokalizowany w pobliżu zamku. Został wybudowany ok. 1797 r. Obecnie znajdują się w nim lokale mieszkalne, a część zabudowań popadła w ruinę.
Bolków, Świerczewskiego 1
Kościół św. Jadwigi w Bolkowie – kościół parafialny w Bolkowie wpisany do rejestru zabytków (76 z dn. 29.03.49). Znajduje się w Dekanacie Bolków. Gotycka budowla pierwotnie na planie krzyża greckiego. Datowany na połowę XIII w.
Wzgórze Ryszarda (niem. Wilhelmshöhe) – najbardziej rozpoznawany przez mieszkańców Bolkowa szczyt w granicach miasta, jest najwyższym wzniesienie na jego terenie.
Bolków, Niepodległości 10
Kościół ewangelicki w Bolkowie – położony przy skrzyżowaniu ulic Kamiennogórskiej i Niepodległości. Kościół św. Trójcy, budynek został ukończony w 1855 r. Obecnie w kościele znajduje się sala gimnastyczna Zespołu Szkół Agrobiznesu im. W. Witosa w Bolkowie.