Strzegom

0

Strzegom (niem. Striegau) - miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie świdnickim.

Warto zobaczyć

Strzegom, Plac Jana Pawła II
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu znajduje się w dekanacie strzegomskim w diecezji świdnickiej. Początkowo kościół należał do Joannitów zakonu rycerskiego, zaś parafia przy tym kościele została erygowana w XVI w. Od 2002 r. świątynia jest bazyliką mniejszą.
Synagoga w Strzegomiu, obecnie kościół św. Barbary – budynek synagogi powstał w połowie XIV wieku. Był to budynek murowany z kamienia, nieotynkowany i orientowany. Synagoga była jednonawowa, posiadała wieżyczkę w narożniku oraz przekryta była sklepieniem gwiaździstym.
Strzegom, Szarych Szeregów
Kościół świętej Jadwigi – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu.
Strzegom, Tadeusza Kościuszki 4
Parafia Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej - parafia rzymskokatolicka w Strzegomiu, woj. dolnośląskim, Polska. Znajduje się w dekanacie strzegomskim, diecezji świdnickiej. Była erygowana 1 marca 1997 r. Jej proboszczem jest ks. kanonik Marek Żmuda.
Góra Krzyżowa, także Kromoła – szczyt o wysokości 354 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce na Przedgórzu Sudeckim na Wzgórzach Strzegomskich. Należy do Korony Sudetów Polskich.
Strzegom, Jana Pawła II 10
Telefon: +48723163390