Boguszów-Gorce

0

Boguszów-Gorce - miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Boguszowie-Gorcach – mieści się w najstarszej dzielnicy miasta – Boguszowie. Barokowa budowla została wzniesiona w 1737 roku. Obecnie ratusz jest siedzibą władz miejskich.
Boguszów-Gorce, Stary Lesieniec, Kosynierów 71
Kościół świętej Barbary – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Trójcy Świętej i dekanatu Wałbrzych-Południe. Znajduje się w dzielnicy Stary Lesieniec.
Boguszów-Gorce, Adama Mickiewicza 2
Parafia św. Pawła Apostoła w Boguszowie-Gorcach – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP położona na terenie diecezji wrocławskiej, w dekanacie dolnośląskim. Nabożeństwa sprawowane są w niedziele o godz. 11:00.
Kościół Trójcy Świętej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wałbrzych-Południe diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Boguszów.
Chełmiec (niem. Hochwald) – szczyt górski o wysokości 851 m n.p.m., wchodzący w skład Masywu Chełmca, będący wzniesieniem Gór Wałbrzyskich (Sudety Środkowe), wznoszącym się bezpośrednio nad Wałbrzychem. Zbudowany z permskich porfirów.
Mniszek (niem. Hoch-Berg) – szczyt górski (711 i 704 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich.
Chełmiec Mały (niem. Kleine Hoch-Berg, Klein Hochwald, 776 m n.p.m.) – szczyt górski w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich. Wzniesienie położone jest na zachód od centrum Wałbrzycha, w środkowej części Gór Wałbrzyskich, w Masywie Chełmca.
Boguszów-Gorce, Kuźnice Świdnickie, Piotra Skargi 1
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wałbrzych-Południe diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Kuźnice Świdnickie.