Gmina Walim

0

Gmina Walim - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskm.

Warto zobaczyć

Zamek Grodno (niem. Kynsburg) – zamek położony w południowej części Gór Wałbrzyskich na szczycie góry Choina (450 m n.p.m.) wznoszącej się nad lewym brzegiem Bystrzycy.
Pałac w Zagórzu Śląskim – wybudowany w drugiej połowie XIX w. w Zagórzu Śląskim.
Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Zagórzu Śląskim znajduje się w dekanacie głuszyckim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w 1972 r. Jej proboszczem jest ks. Zugmunt Mielczarek.
Kościół filialny pw. Matki Bożej Bolesnej, należący do parafii św. Barbary w Walimiu, wzniesiony w latach 1827-1830. Wewnątrz ciekawa figura Piety i ambona z postaciami ewangelistów. Kościół stoi w miejscu starszej świątyni zbudowanej ok. 1385 rok.
Zapora wodna w Zagórzu Śląskim (czasami mylnie lokalizowana w Lubachowie) – zapora na Bystrzycy tworząca Jezioro Lubachowskie, administracyjnie znajduje się w Zagórzu Śląskim chociaż fizycznie leży bliżej miejscowości Lubachów
Walim, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Parafia św. Barbary w Walimiu znajduje się w dekanacie głuszyckim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w 1946 r. Jej proboszczem jest ks. Stefan Łobodziński
Boreczna (591 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich, w paśmie Działu Michałkowskiego. Wzniesienie położone jest w południowo-wschodniej części Działu Michałkowskiego, około 3,3 km na północ od centrum miejscowości Walim.