Gmina Czarny Bór

0

Gmina Czarny Bór - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskm.

Warto zobaczyć

Czarny Bór, XXX-lecia PRL 4
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze znajduje się w dekanacie kamiennogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Władysław Stępniak. Mieści się przy ulicy 30-Lecia PRL w Czarnym Borze.
Pałac w Czarnym Borze – wybudowany w 1784 r. w Czarnym Borze przez Czettritzów na miejscu ich dworu, który spłonął w 1775 r.
Zamek w Czarnym Borze – wybudowany w 1355 r. w Czarnym Borze.
Pałac w Jaczkowie – wybudowany w XVIII w. w Jaczkowie.
Góra Ziuty (niem. Buchberg, 631 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie pasma Krzeszowskich Wzgórz, w obrębie Kotliny Kamiennogórskiej, w Sudetach Środkowych.
Trójgarb (krótko po 1945 Potrójna, niem. Sattelwald) – wzniesienie o trzech wierzchołkach o wysokości 778, 757 i 738 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w paśmie Gór Wałbrzyskich.
Jastrzębnik, (niem. Habichtsberg,540, 540, 540, 532 m n.p.m.) – kilkuwierzchołkowe wzniesienie w południowo-wschodniej części Czarnego Lasu, w Górach Kamiennych, w Sudetach Środkowych. Wzniesienie położone jest w południowo-wschodniej części pasma Czarnego Lasu, na południowy zachód od Czuby.
Chojniak (niem. Ziegenrucken, 588 m n.p.m.) – wzniesienie w środkowej części północnego grzbietu pasma Czarnego Lasu, w Górach Kamiennych, w Sudetach Środkowych.