Głuszyca

0

Głuszyca (niem. Nieder Wüstegiersdorf) – miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, położone nad rzeką Bystrzycą, w kotlinie pomiędzy Górami Sowimi a Kamiennymi (Górami Suchymi) w Sudetach Środkowych.

Warto zobaczyć

Gomulnik (niem. Schindelberg) (826 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w środkowej części pasma Gór Suchych.
Głuszyca, 27
Telefon: +48 74 842 48 83
Schronisko PTTK "Andrzejówka" – schronisko położone na Przełęczy Trzech Dolin pod szczytem Waligóry (936 m n.p.m.) w Górach Suchych, cz. Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych. Do schroniska można dojechać miejską komunikacją z Wałbrzycha linii nr 12.
Przełęcz Trzech Dolin (810 m n.p.m., niem. Andreasbaude) – przełęcz w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w północno-zachodniej części pasma Gór Suchych.
Głuszyca, Chrobrego 4a
Kościół Chrystusa Króla – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Głuszyca diecezji świdnickiej.
Klin (866 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych.
Przełęcz pod Jeleńcem – przełęcz na wysokości 837 m n.p.m. w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w paśmie Gór Suchych.
Ruprechticki Szpiczak (czes. Ruprechtický Špičák, 880 m n.p.m.) — szczyt w Czechach w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych.
Waligóra (niem. Heidelberg, 936 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gór Suchych i całych Gór Kamiennych; leży, odpowiednio, w ich północnej i środkowej części. Jest jedną z najwyższych gór Sudetów Środkowych.
Turzyna (895 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych.