Jugów

0

Jugów - wieś sołecka w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda.

Warto zobaczyć

Bielawska Polana (niem. Bielauer Plänel) – przełęcz i polana na wysokości 805 m n.p.m. w Sudetach Środkowych, w środkowo-południowej części Gór Sowich.
Jugów, Główna 149
Pałac w Jugowie – wybudowany w połowie XIX w., w Jugowie w miejscu starszego dworu Stillfriedów i Haugwitzów, zbudowanego w 1605 r.
Wigancicka Polana (niem. Weigelsdorfer Plänel) - przełęcz 788 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Sowich.
Jugów, Władysława Sikorskiego 28
Zimna Polana (niem. Kaltes Plänel) – przełęcz 879 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Sowich.
Żmij (niem. Ottenstein, Otterstein) – wzniesienie (887 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w środkowej części Gór Sowich. Wzniesienie położone jest w Parku Krajobrazowym Gór Sowich około 2,5 km na wschód od miejscowości Jugów.
Słoneczna (niem. Sonnenkoppe) - wzniesienie (949 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich. Wzniesienie położone w środkowej części pasma Gór Sowich, po północno-zachodniej stronie od Kalenicy, około 2,5 km na północny wschód od centrum miejscowości Jugów.
Kalenica, niem. Turnberg (964 m n.p.m.) - szczyt w środkowej części Gór Sowich; trzeci pod względem wysokości - po Wielkiej (1015 m n.p.m.) i Małej Sowie (972 m n.p.m.).
Czarne Kąty (niem. Schwarze Winkelkuppen) – góra (811 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich.
Schronisko PTTK „Zygmuntówka” im. Zygmunta Scheffnera – schronisko górskie w Sudetach Środkowych w Górach Sowich w woj. dolnośląskim. Położone jest na wysokości 740 m n.p.m..