Gmina Międzylesie

0

Gmina Międzylesie - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkm.

Warto zobaczyć

Zamek w Międzylesiu – barokowy zamek z XVII wieku położony w Międzylesiu.
Zamek Szczerba (niem. Burg Schnallenstein, 1368 Snelsteyn, pierwotna nazwa zamku to Śnielin; w literaturze spotyka się też nazwę Śnielinek) – ruiny zamku w południowo-wschodniej części Gór Bystrzyckich w Sudetach Środkowych w województwie dolnośląskim.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Różance znajduje się w dekanacie międzyleskim w diecezji świdnickiej. Została oficjalnie erygowana w 1655 r. Pod koniec XVI wieku (1592) przystąpiono do budowy kościoła pw.
Domaszków, Międzyleska 2
Parafia św. Mikołaja w Domaszkowie znajduje się w dekanacie międzyleskim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w XIV w. Jej proboszczem jest ks. Jan Maciołek.
Dwór empirowy w Długopolu Górnym – wybudowany w latach 1807-1808 w Długopolu Górnym. Dwór położony jest w Długopolu Górnym – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Międzylesie.
Pałac w Goworowie – wybudowany przez radcę Ludwiga w 1785 r., w Goworowie.
Czerniec (niem. Szchwarzenberg, [891 m n.p.m.) – góra w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Bystrzyckich. Wzniesienie położone jest w południowo-wschodniej części Gór Bystrzyckich około 1,5 km na północny wschód od Niemojowa.
Międzylesie, Wojska Polskiego
Kościół świętego Jana Pawła II – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Bożego Ciała w Międzylesiu.