Gmina Lądek-Zdrój

0

Gmina Lądek-Zdrój - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkm.

Warto zobaczyć

Dwór w Trzebieszowicach – wybudowany w 1580 r. w Trzebieszowicach. Dwór położony jest w Trzebieszowicach – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Lądek-Zdrój, leży przy drodze Lądek-Zdrój – Kłodzko, w dolinie Białej Lądeckiej.
Zamek Karpień (dawniej niem. Karpenstein) – obecnie zrujnowany średniowieczny zamek na szczycie Karpniaka (776 m n.p.m.) w Górach Złotych, w gminie Lądek-Zdrój (Sudety, ziemia kłodzka), stolica dawnego państwa karpieńskiego. Obiekt objęty ochroną jako zabytek.
Dwór w Radochowie – wybudowany w XVI w. w Radochowie.
Most św. Jana w Lądku-Zdroju (niem.: Johannesbrücke) - kamienny dwuprzęsłowy most położony w centrum Lądka-Zdroju przy ulicy Krótkiej, łączący ze sobą dwa brzegi Białej Lądeckiej. Został zbudowany w 1565 roku. Przy jego budowie zastosowano jako spoiwo kurze białka zamiast wapna.
Pałac w Trzebieszowicach – wybudowany w XVI wieku w Trzebieszowicach.
Ratusz w Lądku-Zdroju – wybudowany w roku 1872 zabytkowy ratusz, położony na lądeckim rynku, obecnie siedziba władz miejskich i Urzędu Stanu Cywilnego.
Cmentarz parafialny w Lądku-Zdroju (niem.: Neuer Katholischer Friedhof in Bad Landeck) - jeden z dwóch i największy cmentarz w Lądku-Zdroju, położony przy ulicy Śnieżnej 12.