Gmina Radków

0

Gmina Radków - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkm.

Warto zobaczyć

Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wambierzycach, Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej - barokowa bazylika znajdująca się w Wambierzycach. Wybudowana została w latach 1715 - 1723. W roku 1936 papież Pius XI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.
Ścinawka Średnia, Generała Władysława Sikorskiego 25d
Zamek Kapitanowo – zamek położony na terenie wsi Ścinawka Średnia w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, gminie Radków.
Zamek w Ratnie Dolnym jest zamkiem położonym we wsi Ratno Dolne na Dolnym Śląsku.
Dwór w Ścinawce Dolnej – wybudowany w 1590 r. w Ścinawce Dolnej. Dwór położony jest w Ścinawce Dolnej – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Radków.
Ścinawka Górna, 39
Telefon: 604 394 717
Pałac letni w Sarnach – wybudowany w 1730 r., w Sarnach. Pałac położony jest w wsi w Polsce, województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Radków na drugim brzegu rzeki Włodzica.
Ścinawka Średnia, Generała Władysława Sikorskiego 20
Kościół ewangelicki w Ścinawce Średniej - świątynia wzniesiona w latach 1925-1926 w Ścinawce Średniej. Został poświęcony 15 kwietnia 1926 roku. Początkowo mieściła się w nim siedziba parafii ewangelicko-augsburskiej, a poza kończeniu II wojny światowej pełnił funkcję budynku mieszkalnego.
Szczeliniec Mały (niem. Kleiner Heuscheuer, czes. Mala Hejšovina) - szczyt w Górach Stołowych, tworzący wraz z przylegającym do niego od wschodu Szczelińcem Wielkim jednolity masyw.