Gmina Kłodzko

0

Gmina Kłodzko - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.

Warto zobaczyć

Pałac w Żelaźnie – pałac z XVIII wieku, położony w północnej części Żelazna, w gminie Kłodzko, w województwie dolnośląskim.
Pałac w Ołdrzychowicach Kłodzkich – pałac położony w miejscowości Ołdrzychowice Kłodzkie w gminie wiejskiej Kłodzko w powiecie kłodzkim, w województwie dolnośląskim.
Pałac Oppersdorfów w Ołdrzychowicach Kłodzkich – barokowy dwór rodziny Oppersdorfów, wybudowany w XVIII wieku i przebudowany w stylu klasycystycznym w XIX i XX wieku. W 1929 roku hrabina Zofia Gabriela Antonia von Oppersdorf (1863-1942) sprzedała pałac siostrom franciszkankom szpitalnym.
Pałac w Podzamku to pałac z XIX wieku znajdujący się we wsi Podzamek w województwie dolnośląskim.
Pałac w Szalejowie Dolnym – pałac wybudowany w XVI-XVII w. w Szalejowie Dolnym jako renesansowy dwór. Pałac położony jest w Szalejowie Dolnym – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko, w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej.
Dwór von Münchhausenów w Żelaźnie – wybudowany po 1860 r. w Żelaźnie.
Stary Wielisław, 86b
Telefon: +48 509 42 65 82
Parafia św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Starym Wielisławiu znajduje się w dekanacie polanickim w diecezji świdnickiej. Prowadzą ją ojcowie sercanie biali. Była erygowana w XIII w. Kościół parafialny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej pochodzi z wieków od XV do XVIII.
Pałac w Szalejowie Górnym – wybudowany w 1916 r. w Szalejowie Górnym.
Pałac w Korytowie – wzniesiony w 1711 roku przez Antoniego von Hartinga według projektu Jakoba Carova i rozbudowany na początku XIX wieku. W przeszłości był jedną z piękniejszych rezydencji na ziemi kłodzkiej, obecnie jest nieużytkowany.
Pałac w Piszkowicach – pałac wybudowany w drugiej połowie XVII w., w Piszkowicach na miejscu renesansowego dworu. Pałac położony jest w Piszkowicach - wsi w Polsce położonej w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko.