Duszniki-Zdrój

0

Duszniki-Zdrój (niem. Bad Reinerz, czes. Dušníky) – miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Położone w południowo-zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, a właściwie w Górach Bystrzyckich, nad rzeką Bystrzycą Dusznicką.

Warto zobaczyć

Duszniki-Zdrój, Juliusza Słowackiego 14
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Dusznikach-Zdroju – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie dolnośląskim diecezji wrocławskiej. Proboszczem parafii jest ks. dziek. mgr Bogdan Skowroński. Msze św. sprawowane są zgodnie z ogłoszeniami proboszcza.
Rezerwat przyrody "Torfowisko pod Zieleńcem" – florystyczny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bystrzyckich, w Sudetach Środkowych, województwo dolnośląskie
Ptasia Góra (745 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Bystrzyckich. Góra położona jest około 2,0 km na południowy wschód od centrum Dusznik-Zdroju, w północno-zachodniej części Gór Bystrzyckich.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do Dekanatu Kudowa-Zdrój diecezji świdnickiej.
Kościół św. Anny w Zieleńcu – kościół filialny parafii św. Franciszka i św. Leonarda w Dusznikach-Zdroju.
Zielony Garb (1026 m n.p.m.) – graniczny szczyt na głównym grzbiecie Górach Orlickich (Sudety Środkowe), między Orlicą a Šerlichem. Zbudowany z łupków łyszczykowych należących do metamorfiku bystrzycko-orlickiego.
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju – placówka muzealna Samorządu Województwa Dolnośląskiego w miejscowości Duszniki-Zdrój, utworzona w 1968 r. w starym XVII-wiecznym młynie papierniczym nad Bystrzycą Dusznicką.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii św. Franciszka i św. Leonarda w Dusznikach-Zdroju znajdującej się w dekanacie Kudowa-Zdrój w diecezji świdnickiej.