Polanica-Zdrój

0

Polanica-Zdrój (niem. Altheide-Bad, Bad Altheide, czes. Starý Bor) – miasto uzdrowiskowe  w województwie dolnośląskim, położone u stóp Gór Stołowych i Bystrzyckich.

Warto zobaczyć

Wzgórze Marii (niem. Schaarberg, Marienhōhe, 428 m n.p.m.) — wzgórze w Sudetach Środkowych w północno-wschodniej części Gór Bystrzyckich w Polanicy-Zdroju, w województwie dolnośląskim.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polanicy-Zdroju – świątynia katolicka, najstarsza w mieście, położona w centrum miasta. Siedziba rzymskokatolickiej parafii Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju.
Polanica-Zdrój, Leopolda Staffa 41
Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju w Polanicy-Zdroju – znajduje się w dekanacie polanickim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w 1992 r. Jej proboszczem jest o. Kazimierz Jasielczuk SS.CC, który w III kw. 2009 r. zastąpił o. Bogusława Śmierciaka.
Zagajnik (niem. Hain Wald, 481 m n.p.m.) – wzgórze na północno-wschodnim skraju Gór Bystrzyckich na granicy z Kotliną Kłodzką. Stanowi zakończenie bocznego ramienia odchodzącego na wschód od Kamiennej Góry.
Polanica-Zdrój, Sokołówka, Władysława Reymonta 1
Etnograficzne Muzeum Misyjne w Polanicy-Zdroju – muzeum położone w Sokołówce koło Polanicy-Zdroju. Placówka mieści się w klasztorze ojców sercanów białych i jest prowadzone przez Zgromadzenie Misyjne "Christus Rex".