Gmina Kłodzko - Dwory

Pałac w Ołdrzychowicach Kłodzkich – pałac położony w miejscowości Ołdrzychowice Kłodzkie w gminie wiejskiej Kłodzko w powiecie kłodzkim, w województwie dolnośląskim.
Pałac Oppersdorfów w Ołdrzychowicach Kłodzkich – barokowy dwór rodziny Oppersdorfów, wybudowany w XVIII wieku i przebudowany w stylu klasycystycznym w XIX i XX wieku. W 1929 roku hrabina Zofia Gabriela Antonia von Oppersdorf (1863-1942) sprzedała pałac siostrom franciszkankom szpitalnym.
Dwór von Münchhausenów w Żelaźnie – wybudowany po 1860 r. w Żelaźnie.
Dwór w Piszkowicach – dwór wybudowany na przełomie XVI-XVII wieku w Piszkowicach. Dwór położony jest w Piszkowicach – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko, w północnej części Kotliny Kłodzkiej.
Dwór w Starym Wielisławiu – wybudowany w XVIII w. w Starym Wielisławiu. Dwór położony jest w Starym Wielisławiu – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko, w południowo-zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, na pograniczu z Rowem Górnej Nysy.
Dwór w Jaszkowej Górnej – wybudowany w 1521 r. w Jaszkowej Górnej.
Dwór w Starkowie – wybudowany w XVII w. w Starkowie. Dwór położony jest w Starkowie – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko.