Lądek-Zdrój

0

Lądek-Zdrój (niem. Bad Landeck, czes. Landek) – miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, położone jest na ziemi kłodzkiej pomiędzy Górami Złotymi a Krowiarkami w dolinie rzeki Białej Lądeckiej.

Warto zobaczyć

Most św. Jana w Lądku-Zdroju (niem.: Johannesbrücke) - kamienny dwuprzęsłowy most położony w centrum Lądka-Zdroju przy ulicy Krótkiej, łączący ze sobą dwa brzegi Białej Lądeckiej. Został zbudowany w 1565 roku. Przy jego budowie zastosowano jako spoiwo kurze białka zamiast wapna.
Ratusz w Lądku-Zdroju – wybudowany w roku 1872 zabytkowy ratusz, położony na lądeckim rynku, obecnie siedziba władz miejskich i Urzędu Stanu Cywilnego.
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lądku-Zdroju – główna świątynia Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lądku-Zdroju. Został wzniesiony latach 1688-1692, w latach późniejszych kilkukrotnie rozbudowany,
Cmentarz parafialny w Lądku-Zdroju (niem.: Neuer Katholischer Friedhof in Bad Landeck) - jeden z dwóch i największy cmentarz w Lądku-Zdroju, położony przy ulicy Śnieżnej 12.
Dzielec (niem. Galgenberg lub Überschaar, a w latach 80. XIX w. również Bismarckkoppe) – osamotniony masyw z wierzchołkiem na wysokości 534 m n.p.m. w Krowiarkach (Sudety Wschodnie), wznosząca się ponad Lądkiem-Zdrojem.
Cmentarz Komunalny w Lądku-Zdroju (niem.: Katolische Friedhof in Bad Landeck) – jeden z dwóch cmentarzy w Lądku-Zdroju, położony przy ulicy Śnieżnej 10.
Lądek-Zdrój, Śnieżna 18
Kaplica cmentarna w Lądku-Zdroju - kaplica pogrzebowa położona obecnie w południowej części cmentarza parafialnego w Lądku-Zdroju, przy ulicy Śnieżnej 12.