Gmina Lądek-Zdrój - Atrakcje

Strony

Dwór w Trzebieszowicach – wybudowany w 1580 r. w Trzebieszowicach. Dwór położony jest w Trzebieszowicach – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Lądek-Zdrój, leży przy drodze Lądek-Zdrój – Kłodzko, w dolinie Białej Lądeckiej.
Zamek Karpień (dawniej niem. Karpenstein) – obecnie zrujnowany średniowieczny zamek na szczycie Karpniaka (776 m n.p.m.) w Górach Złotych, w gminie Lądek-Zdrój (Sudety, ziemia kłodzka), stolica dawnego państwa karpieńskiego. Obiekt objęty ochroną jako zabytek.
Dwór w Radochowie – wybudowany w XVI w. w Radochowie.
Most św. Jana w Lądku-Zdroju (niem.: Johannesbrücke) - kamienny dwuprzęsłowy most położony w centrum Lądka-Zdroju przy ulicy Krótkiej, łączący ze sobą dwa brzegi Białej Lądeckiej. Został zbudowany w 1565 roku. Przy jego budowie zastosowano jako spoiwo kurze białka zamiast wapna.
Pałac w Trzebieszowicach – wybudowany w XVI wieku w Trzebieszowicach.
Ratusz w Lądku-Zdroju – wybudowany w roku 1872 zabytkowy ratusz, położony na lądeckim rynku, obecnie siedziba władz miejskich i Urzędu Stanu Cywilnego.
Cmentarz parafialny w Lądku-Zdroju (niem.: Neuer Katholischer Friedhof in Bad Landeck) - jeden z dwóch i największy cmentarz w Lądku-Zdroju, położony przy ulicy Śnieżnej 12.
Jaskinia Radochowska (niem. Kunzendorfer Höhle, Reyersdorfer Tropfsteinhöhle) – udostępniona do zwiedzania turystycznego jaskinia krasowa w soczewie marmurów, w dolinie potoku Jaskiniec, u stóp Bzowca w Górach Złotych (Sudety Wschodnie), w pobliżu wsi Radochów (gmina Lądek-Zdrój).
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lądku-Zdroju – główna świątynia Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lądku-Zdroju. Został wzniesiony latach 1688-1692, w latach późniejszych kilkukrotnie rozbudowany,
Lądek-Zdrój, Śnieżna 18
Kaplica cmentarna w Lądku-Zdroju - kaplica pogrzebowa położona obecnie w południowej części cmentarza parafialnego w Lądku-Zdroju, przy ulicy Śnieżnej 12.
Dwór w Konradowie (niem.: Hof in Konradswalde) - zabytkowy barokowy dwór w Konradowie na ziemi kłodzkiej z końca XVIII wieku. Obecnie częściowo użytkowany na cele mieszkaniowe.
Cmentarz Komunalny w Lądku-Zdroju (niem.: Katolische Friedhof in Bad Landeck) – jeden z dwóch cmentarzy w Lądku-Zdroju, położony przy ulicy Śnieżnej 10.
Pomnik Trójcy Świętej w Lądku-Zdroju – barokowa figura wotywna znajdująca się po zachodniej stronie lądeckiego rynku, wykonana w latach 1739–1742 przez rzeźbiarza Michaela Klahra Starszego.
Przełęcz Różaniec (cz. Růženec) – przełęcz w Górach Złotych na wysokości 593 m n.p.m. pomiędzy szczytami Borówkowa (900 m n.p.m.) i Jawornik Wielki (870 m n.p.m.).

Strony