Kłodzko - Atrakcje

Strony

Kłodzko, Podgrodzie 74 867 34 68
Twierdza Kłodzko (niem. Festung Glatz) – dobrze zachowana, duża twierdza w Kłodzku będąca systemem obronnym z okresu XVII i XVIII wieku.
Kłodzko, Plac Bolesława Chrobrego
Plac Bolesława Chrobrego – średniowieczny plac targowy w Kłodzku. Kształtem zbliżony jest do prostokąta o wymiarach: ok. 100 m długości i 60 m. szerokości. Charakterystyczną cechą dla placu jest znaczny spadek terenu, w szczególności wzdłuż obu ścian krótszych.
Kłodzko, Plac Bolesława Chrobrego
Ratusz w Kłodzku – neorenesansowy, zabytkowy ratusz położony w centralnej części placu Bolesława Chrobrego w Kłodzku, na Starym Mieście. Został zbudowany w latach 1887–1890 według projektu niemieckiego architekta Ewalda Bergera. Pierwotnie mieścił magistrat miasta Kłodzka, następnie oddział PKO.
Forteczna Góra lub Zamkowa Góra - wzniesienie o wysokości 369 m n.p.m. w Kotlinie Kłodzkiej w Sudetach Środkowych. Wzniesienie, położone w Kotlinie kłodzkiej na obszarze miasta Kłodzka. Wznosi się około 0,3 km, na północny zachód od rynku .
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku – jeden z pięciu kościołów katolickich znajdujących się w Kłodzku, ulokowany w dzielnicy Jurandów, przy ul. Szpitalnej, przy północnej granicy miasta. Wchodzi w skład Zespołu Szpitalnego.
Pałac Goszyce (niem.: Schloß Hassitz) - nieistniejący pałac w Kłodzku, siedziba właścicieli majątku ziemskiego w Jurandowie.
Kłodzko, Artura Grottgera 5
Kamienica przy ul. Grottgera 5 w Kłodzku – pochodząca z końca XVII wieku barokowa kamienica.
Kłodzko, Wita Stwosza
Most gotycki w Kłodzku – zabytkowy kamienny most nad rzeką Młynówką w Kłodzku w województwie dolnośląskim.
Kłodzko, Waleriana Łukasińskiego 36
Kościół św. Jerzego i św. Wojciecha – jeden z pięciu kościołów znajdujących się w Kłodzku, ulokowany w dzielnicy Przedmieście Ząbkowickie, przy ul. Waleriana Łukasińskiego 36, na wysokiej skarpie lewego brzegu Nysy Kłodzkiej. Świątynia ma status kościoła filialnego parafii Wniebowzięcia NMP.
Kłodzko, pl. Franciszkański 2
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku – rzymskokatolicki kościół parafialny, położony na Wyspie Piasek w Kłodzku, przy pl. Franciszkańskim. Obecna budowla powstała na miejscu starszych w latach 1628-1631.
Synagoga w Kłodzku – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Kłodzku, przy dawnej Wilhelmstraße, obecnie ul. Wojska Polskiego.
Kłodzko, Floriana Szarego 4
Kamienica przy ul. Floriana Szarego 4 w Kłodzku – pochodząca z 1906 roku secesyjna kamienica.
Fort Owcza Góra – oddalony fort pomocniczy Twierdzy Kłodzko będący systemem obronnym z okresu XVII i XVIII wieku. Fort położony jest w południowo-zachodniej Polsce, w północno-wschodniej części Kłodzka nad prawym brzegiem Nysy Kłodzkiej, na południowo-zachodnim zboczu Owczej Góry.
Kłodzko, pl. Bolesława Chrobrego
Kolumna wotywna Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku – późnobarokowa kolumna maryjna wykonana w Kłodzku w 1680 roku przez miejscowego rzeźbiarza Jana Adama Beyerhoffa i ślusarza Jana Scholza.
Kłodzko, pl. Bolesława Chrobrego
Studnia miejska w Kłodzku – pochodząca z przełomu XVII i XVIII wieku barokowa studnia z fontanną, umiejscowiona na kłodzkim rynku.
Cmentarz Komunalny w Kłodzku – jedna z największych nekropolii w powiecie kłodzkim.
Kłodzko, Ignacego Łukasiewicza 4
Budynek dawnego konwiktu jezuickiego w Kłodzku – barokowy dom położony przy ul. Łukasiewicza w Kłodzku, w obrębie starówki. Dawniej budynek był siedzibą internatu, dla uczniów pobliskiego kolegium jezuickiego, obecnie jest w nim ulokowane muzeum.
Kłodzko, pl. Kościelny 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku – rzymskokatolicki kościół farny położony na Starym Mieście w Kłodzku.
Kłodzko, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku – rzymskokatolicka parafia położona w metropolii wrocławskiej, diecezji świdnickiej w dekanacie kłodzkim.
Dom Kultury Kolejarza w Kłodzku - dom kultury położony we wschodniej części Kłodzka, na terenie historycznego Przedmieścia Wojciechowickiego przy ulicy Połabskiej 5. Działał w latach 1947-1990.

Strony