Powiat kamiennogórski - Atrakcje

Strony

Zamek Grodztwo w Kamiennej Górze (niem. Kreppelhof) – ruiny zamku w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim w Sudetach Środkowych.
Kamienna Góra, Plac Grunwaldzki 1
Ratusz w Kamiennej Górze – neorenesansowa budowla wzniesiona w latach 1904-1905. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta.
Pałac w Ciechanowicach – wybudowany w XVII w. w Ciechanowicach.
Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marciszowie znajduje się w dekanacie kamiennogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Zbigniew Jagielski. Mieści się przy ulicy Sołeckiej w Marciszowie.
Kościół Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, znajdujący się w Pisarzowicach w diecezji legnickiej.
Kamienna Góra, Plac Kościelny 2
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze (Kościół Łaski pw. Trójcy Świętej) – obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny, mieszczący się w Kamiennej Górze przy placu Kościelnym.
Kościół Narodzenie NMP w Rędzinach – rzymskokatolicki kościół filialny parafii Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach mieszczący się w Rędzinach w diecezji legnickiej.
Kościół pw. św. Anny w Lubawce – świątynia katolicka, jeden z trzech czynnych kościołów na terenie Lubawki.
Bazylika Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie - kościół opactwa Cystersów zbudowany w latach 1728-1735 w stylu barokowym. Godność bazyliki mniejszej kościół posiada od 1998. Na portalu i fasadzie rzeźby praskiego rzeźbiarza Ferdynanda Brokoffa.
Parafia pw. Świętego Augustyna w Ciechanowicach znajduje się w dekanacie kamiennogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Ludwik Solecki. Mieści się pod numerem 29 w Ciechanowicach.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce.
Ratusz w Lubawce – został wzniesiony w latach 1723-1725 w stylu klasycystycznym, w kolejnych latach został zniszczony w pożarze, a następnie odbudowany. Obecnie jest jest siedzibą władz miejskich Lubawki.
Parafia Wszystkich Świętych w Miszkowicach – znajduje się w dekanacie kamiennogórskim zachodnim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Wiesław Florczuk. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 stycznia 1303.

Strony