Powiat kamiennogórski - Atrakcje

Strony

Zamek Grodztwo w Kamiennej Górze (niem. Kreppelhof) – ruiny zamku w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim w Sudetach Środkowych.
Kamienna Góra, Plac Grunwaldzki 1
Ratusz w Kamiennej Górze – neorenesansowa budowla wzniesiona w latach 1904-1905. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta.
Kamienna Góra, Plac Kościelny 2
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze (Kościół Łaski pw. Trójcy Świętej) – obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny, mieszczący się w Kamiennej Górze przy placu Kościelnym.
Pałac w Ciechanowicach – wybudowany w XVII w. w Ciechanowicach.
Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marciszowie znajduje się w dekanacie kamiennogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Zbigniew Jagielski. Mieści się przy ulicy Sołeckiej w Marciszowie.
Krąglak (692 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach Środkowych, w północno-zachodniej części Gór Wałbrzyskich, nad doliną Bobru, w powiecie kamiennogórskim, najwyższy szczyt Masywu Krąglaka. Ze szczytu rozlegają się widoki m.in. na Śnieżkę, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i panorama Marciszowa.
Kościół Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, znajdujący się w Pisarzowicach w diecezji legnickiej.
Bazylika Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie - kościół opactwa Cystersów zbudowany w latach 1728-1735 w stylu barokowym. Godność bazyliki mniejszej kościół posiada od 1998. Na portalu i fasadzie rzeźby praskiego rzeźbiarza Ferdynanda Brokoffa.
Kościół Narodzenie NMP w Rędzinach – rzymskokatolicki kościół filialny parafii Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach mieszczący się w Rędzinach w diecezji legnickiej.
Lubawka, Ulanowice, 22
Pałac w Lubawce – wybudowany w 1687 r. w Ulanowicach (Lubawka).
Kościół pw. św. Anny w Lubawce – świątynia katolicka, jeden z trzech czynnych kościołów na terenie Lubawki.
Parafia pw. Świętego Augustyna w Ciechanowicach znajduje się w dekanacie kamiennogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Ludwik Solecki. Mieści się pod numerem 29 w Ciechanowicach.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce.
Pałac w Szarocinie – wybudowany w XVIII w. w Szarocinie.

Strony