Powiat milicki - Atrakcje

Strony

Milicz, Aleja Piastów
Pałac klasycystyczny w Miliczu – wybudowany w latach od 1797 do 1798 roku. Projektantem budowli był Karol Geissler, na zlecenie Joachima Karola Maltzana.
Zamek w Miliczu – wybudowany w połowie XIV w. w Miliczu.
Pałac w Sułowie – wybudowany w 1680 r. w Sułowie.
Milicz, Łowiecka 1
Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Milicz archidiecezji wrocławskiej. Znajduje się w południowej dzielnicy miasta - Karłowie.
Pałac w Pakosławsku – wybudowany w drugiej połowie XIX w., w Pakosławsku.
Pałac w Trzebicku – wybudowany w XVIII w. w Trzebicku.
Pałac w Postolinie – wybudowany w 1806 r. w Postolinie.
Pałac w Wziąchowie Małym – wybudowany w XIX w. w Wziąchowie Małym.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie.
Sułów, Kościelna 6
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Milicz archidiecezji wrocławskiej.
Kościół rzymskokatolicki pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu – rzymskokatolicki (od 1945 roku) kościół parafialny w Miliczu.
Rezerwat przyrody Buczyna Helenopol - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Krotoszyn, powiecie krotoszyńskim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 41,99 ha. Został utworzony w 1995 roku w celu ochrony lasu bukowego o charakterze naturalnym na granicy jego zasięgu.
Kościół św. Antoniego Padewskiego – zabytkowy neogotycki kościół rzymskokatolicki zlokalizowany w Gądkowicach w gminie Milicz.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pakosławsku – znajduje się w dekanacie Milicz w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Krzysztof Tomczak.
Wierzchowice, Kościelna 21
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wierzchowicach – znajduje się w dekanacie Milicz w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1971 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest Ks. mgr Mariusz Kopras RM.

Strony