Powiat lwówecki - Atrakcje

Strony

Lwówek Śląski, Płakowice, Pałacowa 4
Zamek w Płakowicach – jedna z największych renesansowych budowli obronnych na Śląsku, obecnie położona w Lwówku Śląskim, w województwie dolnośląskim, powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski (obecnie Płakowice są częścią Lwówka Śląskiego).
Zamek Gryf (niem. Greiffenstein) – ruiny średniowiecznego zamku we wsi Proszówka, na wzgórzu (447 m n.p.m.) panującym nad drogą Gryfów Śląski - Mirsk (obecnie droga wojewódzka nr 361), 6 km na południe od Gryfowa i 2 km na północny wschód od Mirska.
Ratusz w Lwówku Śląskim - lwówecki ratusz to budowla gotycko-renesansowa. Budynek wzniesiono na planie wydłużonego prostokąta. Posiada dwie kondygnacje. Jest podpiwniczony wysokimi piwnicami. Dach ratusza jest dwuspadowy i stromy, posiada liczne lukarny.
Łupki, Wleński Gródek
Zamek Wleński Gródek (niem. Lehnhaus) – położony jest w przysiółku Wleński Gródek, stanowiącym cześć niewielkiej miejscowości Łupki w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń.
Pałac w Skale – wybudowany w 1513 r. w Skale jako renesansowy dwór.
Pałac w Niwnicach – wybudowany w 1800 w Niwnicach (niem. Neuland-Kunzendorf).
Zamek Podskale (niem. Talkenstein) – położony we wsi Rząsiny, w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Gryfów Śląski.
Zamek w Radłówce w woj. dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski, dwa kilometry na zachód od Lwówka Śląskiego.
Pałac w Brunowie – wybudowany w 1750 roku w stylu barokowym z elementami neobarokowymi i klasycystycznymi, położony jest we wsi Brunów w powiecie lwóweckim. Dnia 14 stycznia 1977 roku pod numerem A/5386/486/J i A/5385/487/J, pałac został wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Parafia św. Mikołaja w Chmieleniu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lwówek Śląski w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1705.
Pałac w Rząsinach – wybudowany w XVIII w. w Rząsinach.
Pałac w Proszówce – wybudowany w XVIII w. w Proszówce.
Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim znajduje się w dekanacie lwóweckim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Krzysztof Kiełbowicz. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1217.
Pałac w Nagórzu – wybudowany w XIX w. w Nagórzu.
Mirsk, Kościelna 12
Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Mirsku znajduje się w dekanacie gryfowskim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Zbigniew Radziwołek. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 2 stycznia 1301. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Lwówek Śląski, Romualda Traugutta 7
Browar Lwówek - regionalny browar w Lwówku Śląskim
Pałac w Maciejowcu – wybudowany w 1838 r. w Maciejowcu.

Strony