Powiat wołowski - Atrakcje

Strony

Opactwo cystersów w Lubiążu – cysterski zespół klasztorny w Lubiążu, jeden z największych zabytków tej klasy w Europie, będący jednocześnie największym opactwem cysterskim na świecie. Opactwo to nazywane jest arcydziełem śląskiego baroku.
Wołów, pl. Piastowski 2
Zamek w Wołowie - zamek piastowski w Wołowie na Dolnym Śląsku.
Ratusz w Wołowie – wołowski ratusz powstał w 1692, później przebudowany w 1723, 1781 i na początku XX wieku. Spalony w 1945, odbudowany w latach 1958-1962. Mieści się pośrodku Rynku.
Brzeg Dolny, Kochanowskiego
Pałac w Brzegu Dolnym – zabytkowy pałac, zlokalizowany w centrum Brzegu Dolnego, nad Odrą, przy ul. Kochanowskiego.
Pałac w Brzózce – wybudowany w drugiej połowie XVII w. w Brzózce.
Kościół parafialny p.w. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Brzegu Dolnym
Pałac w Krzelowie – zabytkowy pałac z połowy XVIII wieku wybudowany przez spadkobierców Ulriki Luisy z domu Koppern. Położony jest we wsi Krzelów, w województwie dolnośląskim . Stanowi jedną z najbardziej reprezentatywnych budowli Krzelowa.
Kościół cmentarny p.w. Wszystkich Świętych w Brzegu Dolnym-Warzyniu.
Cerkiew pod wezwaniem św. Dymitra w Starym Wołowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Pałac w Żerkowie – wybudowany w 1791 r. w Żerkowie.
Parafia św. Marcina w Krzelowie - parafia rzymskokatolicka w Krzelowie, w dekanacie Wołów, w archidiecezji wrocławskiej.
Wołów, Piłsudskiego 23
Pałac w Wołowie – wybudowany w drugiej połowie XVIII w. w Wołowie.
Wińsko, Kościelna 4
Parafia Świętego Michała Archanioła w Wińsku znajduje się w dekanacie wołowskim w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Czesław Krochmal. Obsługiwana przez kapłana archidiecezjalnego. Erygowana w XIII wieku.
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Piskorzynie – znajduje się w dekanacie Wołów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Pajdak RM.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubiążu — nieczynna świątynia, perła sztuki barokowej i mauzoleum Piastów śląskich w kompleksie opactwa cysterskiego w Lubiążu, w gminie Wołów na Dolnym Śląsku.
Wołów, Księdza Franciszka Bosaka 21
Kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Moczydlnicy Klasztornej – znajduje się w dekanacie Wołów w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Jan Sienkiewicz. ↑ ↑
Rezerwat przyrody Jodłowice – rezerwat przyrody położony niedaleko Brzegu Dolnego (powiat wołowski, województwo dolnośląskie).

Strony