Gmina Bystrzyca Kłodzka - Atrakcje

Strony

Zamek w Gorzanowie – zespół zamkowy z XVI wieku we wsi Gorzanów w województwie dolnośląskim.
Ratusz w Bystrzycy Kłodzkiej – bystrzycki ratusz został wybudowany w latach 1851-1852. Mieści się przy Rynku.
Maria Śnieżna (pełna nazwa: Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości "Maria Śnieżna") – sanktuarium maryjne w późnobarokowym, górskim kościółku pochodzącym z końca XVIII wieku, znajdujące się pod szczytem góry Igliczna w Masywie Śnieżnika, nieopodal Międzygórza (Sudety Wschodnie, gmina Bystrz
Międzygórze, Sanatoryjna 5
Telefon: +48 748135178
Ogród Bajek w Międzygórzu – rodzaj skansenu - niezwykłej, wieloletniej kolekcji drewnianych rzeźb przedstawiających bajkowe postacie i miejsca. Niemal stuletnia kolekcja usytuowana jest na wysokości ok. 780 m n.p.m. i zajmuje 0,23 hektara.
Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki – leśny rezerwat przyrody położony na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 570 m n.p.m., zajmując powierzchnię 2,86 ha. Założony w 1958 roku rezerwat obejmuje teren wokół wodospadu, kotła i przełomu Wilczki.
Bystrzyca Kłodzka, Plac Marii Skłodowskiej-Curie 3
Kościół św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej – główna świątynia parafii św. Michała Archanioła. Kościół był wzmiankowany już w 1336 roku, na przestrzeni wieków był wielokrotnie rozbudowywany.
Anielska Kopa (niem. Engel-koppe, 879 m n.p.m.) – góra w Sudetach Środkowych, na północno-wschodniej krawędzi wierzchowiny Gór Bystrzyckich, pomiędzy Łomnicką Równią a Wójtowską Równią. Zboczem przechodzi Droga Stanisława.
Baszta Rycerska w Bystrzycy Kłodzkiej – wzniesiona w 1580 r. warowna wieża, pierwotnie będąca elementem średniowiecznych murów obronnych miasta, od roku 1843 dzwonnica kościoła ewangelickiego.
Dwór w Idzikowie (niem.: Oberhof Kieslingswalde) - zabytkowy renesansowo-barokowy dwór w Idzikowie na ziemi kłodzkiej z 2 połowy XV wieku. Obecnie w ruinie.
Kolumna Trójcy Świętej w Bystrzycy Kłodzkiej – pochodzący z 1736 roku barokowy monument, autorstwa Antona Jörga, stojący na rynku w Bystrzycy Kłodzkiej. Pomnik był narzędziem propagandowym, mającym służyć umocnieniu wiary katolickiej i ideowej walce z protestantyzmem.
Bystrzyca Kłodzka, Mały Rynek 1
Telefon: +48 74 811 06 37
Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej – jedyne w Polsce muzeum filumenistyczne, w którym zgromadzone są eksponaty związane z ogniem, zapałkami i zapalniczkami. Zostało założone w 1964 roku z siedzibą w Bystrzycy Kłodzkiej.
Dwór Górny w Starej Łomnicy – wybudowany pod koniec XVI w. w Starej Łomnicy.
Pałac w Wilkanowie – pałac powstały w latach 1681-86 w Wilkanowie z przebudowy renesansowego dworu z XVI w. Pałac położony jest w Wilkanowie – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Bystrzyca Kłodzka.
Fort Fryderyka (niem. Fort Friedrich), nazwa wkrótce zapomniana, przez Niemców nazywany także Steinburg, Fort Nesselgrund (od niem. nazwy Pokrzywna), a po 1945 r.
Schronisko "Na Iglicznej" – schronisko w Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika w woj. dolnośląskim, w pobliżu sanktuarium Maria Śnieżna, przy węźle szlaków turystycznych.
Jawor (dawniej niem. Urnitzberg, po 1945 r. również Jawornica) – góra ze szczytem na wysokości 830 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego ponad Międzygórzem.

Strony