Międzygórze

0

Międzygórze (niem. Wölfelsgrund) – wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Bystrzyca Kłodzka w Sudetach Wschodnich, w dolinie u podnóża Śnieżnika, nad rzeką Wilczką.

Warto zobaczyć

Międzygórze, Sanatoryjna 5
Telefon: +48 748135178
Ogród Bajek w Międzygórzu – rodzaj skansenu - niezwykłej, wieloletniej kolekcji drewnianych rzeźb przedstawiających bajkowe postacie i miejsca. Niemal stuletnia kolekcja usytuowana jest na wysokości ok. 780 m n.p.m. i zajmuje 0,23 hektara.
Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki – leśny rezerwat przyrody położony na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 570 m n.p.m., zajmując powierzchnię 2,86 ha. Założony w 1958 roku rezerwat obejmuje teren wokół wodospadu, kotła i przełomu Wilczki.
Jawor (dawniej niem. Urnitzberg, po 1945 r. również Jawornica) – góra ze szczytem na wysokości 830 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego ponad Międzygórzem.
Góra Parkowa – zachodni kraniec masywu Smrekowca o wysokości 786 m n.p.m. znajdujący się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w pobliżu Międzygórza.
Czarna Kopa (dawniej niem. Schwarze Koppe) – góra ze szczytem na wysokości 879 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.
Jeszkówka (dawniej niem. Jechken Berg lub Jeschkenberg, po 1945 r. również Jaśkowa Góra) – góra ze szczytem na wysokości 706 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.
Toczek (dawniej niem. Rollenberg, po 1945 r. również Rolnogóra) – góra ze szczytem na wysokości 713 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w pobliżu Miedzygórza.