Gmina Bystrzyca Kłodzka - Szczyty

Strony

Anielska Kopa (niem. Engel-koppe, 879 m n.p.m.) – góra w Sudetach Środkowych, na północno-wschodniej krawędzi wierzchowiny Gór Bystrzyckich, pomiędzy Łomnicką Równią a Wójtowską Równią. Zboczem przechodzi Droga Stanisława.
Jawor (dawniej niem. Urnitzberg, po 1945 r. również Jawornica) – góra ze szczytem na wysokości 830 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego ponad Międzygórzem.
Kamienna Góra (niem. Steinberg, 704 m n.p.m.) — szczyt w Sudetach Środkowych w północno-wschodniej części Gór Bystrzyckich nad Przełęczą Sokołowską w okolicy wsi Pokrzywno koło Polanicy-Zdroju w województwie dolnośląskim.
Łomnicka Równia (niem. Grosse Kapuziner-Platte, Kapuziner-Platte), 898 m n.p.m.) – góra w Sudetach Środkowych w Górach Bystrzyckich, najwyższy szczyt w ich północnej części. Jest kulminacją długiego grzbietu ciągnącego się na północno-wschodniej krawędzi wierzchowiny pasma.
Góra Parkowa – zachodni kraniec masywu Smrekowca o wysokości 786 m n.p.m. znajdujący się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w pobliżu Międzygórza.
Wapniarka albo Bielica - wzniesienie 532 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika - Krowiarkach.
Suchoń (964 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Krowiarek, w gminie Bystrzyca Kłodzka. Wznosi się on w bocznym grzbiecie, odchodzącym w kierunku zachodnim od głównego grzbietu Krowiarek.
Igliczna (niem. Spitziger Berg, 1945 Stożek, 845 m n.p.m.) – góra w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika. Wzniesienie położone jest na obszarze Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, w północno-zachodniej części Masywu Śnieżnika, na północny zachód od miejscowości Międzygórze.
Modrzeńce (niem. Lerchen Berge) – dwuwierzchołkowe wzniesienie o kulminacjach wysokości 670 i 630 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika (w Krowiarkach).
Wójtowska Równia (niem. Kirschhübel, 842 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach Środkowych w Górach Bystrzyckich. Jest zwornikiem dla bocznych ramion odchodzących w kilku kierunkach (m.in. z kulminacjami: Barczowa, Koszela, Kościelnica). Zbudowana jest z łupków krystalicznych i granitognejsów.
Żelazne Góry – niewielki masyw górski w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika – Krowiarkach.
Czarna Kopa (dawniej niem. Schwarze Koppe) – góra ze szczytem na wysokości 879 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.
Krzyżowa (niem. Kreuzberg, 508 m n.p.m.) - szczyt w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika - Krowiarkach.
Jeszkówka (dawniej niem. Jechken Berg lub Jeschkenberg, po 1945 r. również Jaśkowa Góra) – góra ze szczytem na wysokości 706 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.
Trzy Kopki (dawniej niem. Jünger Berge) – grupa trzech wzniesień ze szczytami na wysokości 749, 715 i 646 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w pobliżu przysiółka Szklary.
Toczek (dawniej niem. Rollenberg, po 1945 r. również Rolnogóra) – góra ze szczytem na wysokości 713 m n.p.m. znajdująca się w Masywie Śnieżnika w Sudetach, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w pobliżu Miedzygórza.
Górzyca (niem. Kleeberg) – góra o wysokości 815 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika, (w Krowiarkach).
Smolna (870 m n.p.m.) – góra w Sudetach Środkowych, w północnej części wierzchowiny Gór Bystrzyckich. Do 1945 r. nosiła niem. nazwę Vogelberg (Ptasia Góra). Obecnie nazwę Ptasia Góra nosi góra położona około 2,0 km na południowy wschód od centrum Dusznik-Zdroju na wysokości 745 m n.p.m.
Kamiennik (niem. Steinbusch, 586 m n.p.m.) - szczyt w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika - Krowiarkach.
Jagodna (niem. Heidelberg, 977 m n.p.m.) – góra w Sudetach Środkowych, w Górach Bystrzyckich. Góra zaliczana jest do Korony Gór Polski.

Strony