Wielkopolskie - Szczyty

Góra Brzuchowa – wzniesienie o wysokości 207,8 m n.p.m. na Pojezierzu Krajeńskim, położona w woj. wielkopolskim, w powiecie złotowskim, w gminie Złotów. Ok. 0,5 km na północ od Góry Brzuchowej leży Krzywa Wieś. Wzniesienie znajduje się w zachodniej części Pojezierza Krajeńskiego.
Wzgórze Winiarskie (Góra Burchartowej, Czerwowska Góra) – wzniesienie w Poznaniu, w Poznańskim Przełomie Warty, nad zachodnim brzegiem Warty, w obrębie osiedla Stare Winogrady.
Góra Moraska – wzniesienie o wysokości 153,8 m n.p.m. na Pojezierzu Poznańskim, najwyższe wzniesienie na terenie Poznania. Jest kulminacją pasma wzgórz moreny czołowej stadiału poznańskiego.
Osowa Góra – wzniesienie o wysokości 131,2 m n.p.m. w woj. wielkopolskim, na terenie miasta Mosina (Pożegowo), najwyższe wzniesienie w obrębie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Oddziela Kotlinę Śremską od Pojezierza Poznańskiego.
Góra Bismarck – najwyższe wzniesienie w gminie Krzykosy (województwo wielkopolskie, powiat średzki), 99,8 m n.p.m. Zwana jest również Górą Konwaliową. Jej nazwa upamiętnia Ottona von Bismarka. Niemiecka nazwa przetrwała do chwili obecnej.
Wzgórze Lecha, Góra Królewska, Gnieźnieńska Góra, Góra na Gnieźnie, Góra Lecha – wzniesienie (wysokość ok. 120–123 m n.p.m.) będące najstarszą częścią Gniezna.
Kobyla Góra – najwyższe wzniesienie Wielkopolski (284 m n.p.m.) położone w paśmie Wzgórz Ostrzeszowskich 700 m od drogi Marcinki - Parzynów w miejscowości Zmyślona Parzynowska. Na jej szczycie od 1999 roku znajduje się tzw. Krzyż Wielkopolski do którego prowadzą szlaki PTTK.
Tecławska Góra (pot. Góra Tecława) – zalesione wzniesienie na Pojezierzu Szczecineckim, położone w w woj. wielkopolskim, w powiecie złotowskim, w granicach miasta Okonek. Na szczycie znajduje się dawna wieża Bismarcka - Wieża Tecława.
Dąbrowa – wzniesienie o wysokości 207,1 m n.p.m. na Pojezierzu Wałeckim, położone w woj. wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Szydłowo. Określa się je jako kulminację niewielkiego pasma Pagórków Różeckich, drugim pod względem wysokości wzgórzem w północnej Wielkopolsce.
Sosnowa Góra - wzgórze w okolicy miasta Jastrowie, w powiecie złotowskim w województwie wielkopolskim, o wysokości 168 m n.p.m.. Oficjalną nazwę wzgórza nadało MSWiA w 2008 roku.
Bałczyna (278 m n.p.m.) jedno ze wzniesień pasma Wzgórz Ostrzeszowskich znajdujące się we wsi Rogaszyce.
Dębowa Góra – najwyższe wzgórze w morenie czołowej wzdłuż doliny Noteci, na południowym krańcu Pojezierza Krajeńskiego, w środkowej Krajnie w pobliżu miejscowości Wyrzysk. Wysokość 193,7 m n.p.m.
Biała Góra (dawniej także: Białogóra) – kulminacja piaszczystych wzniesień morenowych, ukształtowanych dodatkowo dzięki procesowi erozji rzecznej, zlokalizowana w Poznaniu, na Malcie, przy wschodnich krańcach Jeziora Maltańskiego, w pobliżu Cybiny. Wysokość wynosi 80 m n.p.m.
Dziewicza Góra – wzniesienie o wysokości 144,9 m n.p.m. na Pojezierzu Wielkopolskim, położona w woj. wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Czerwonak. Wysokość względna to około 90 m.
Wzgórza Wysockie – niewielki grzbiet morenowy o łagodnych zboczach w południowej części Wysoczyzny Kaliskiej. Rozciągają się od Wysocka Małego i Pruślina na zachodzie po okolice Westrzy na wschodzie.
Wzgórze Świętego Wojciecha – wzniesienie w Poznaniu, w Poznańskim Przełomie Warty, w dzielnicy Święty Wojciech, w obrębie Osiedla Stare Miasto, na północ od Starego Rynku. Wzniesienie wzmiankowane w latach 1412–1434 jako retro montem Sancti Adalberti oraz w 1419 – penes montem beati Adalberti.