Warmińsko-mazurskie - Szczyty

Góra Srebrna lub Srebrna Góra – nieoficjalna nazwa wzniesienia o wysokości 198,49 m n.p.m. znajdującego się na Wysoczyźnie Elbląskiej, w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo.
Milejewska Góra – wzniesienie o wysokości 196,9 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo.
Gęsia – wzniesienie o wysokości 69,8 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze administracyjnym miasta Elbląga.
Góra Krzyżowa – wzniesienie o wysokości 135,1 m n.p.m. położone na terenie Lidzbarka Warmińskiego. Przez górę przebiega czarny szlak, a ze szczytu rozciąga się widok na miasto i okolice.
Góra Szeska – wzniesienie o wysokości 309 m n.p.m. Jest to najwyższe wzniesienie Pojezierzy Wschodniobałtyckich, bardziej szczegółowo Pojezierza Mazurskiego, leżące pomiędzy Gołdapią i Oleckiem, na Wzgórzach Szeskich.
Czubatka – wzniesienie o wysokości 196,1 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo. Nazwę Czubatka wprowadzono w 1958 roku zastępując niemiecką nazwę "Hafer Berg" (Owsiana Góra).
Dylewska Góra – najwyższe wzniesienie Wzgórz Dylewskich i jednocześnie całej północno-wschodniej Polski, na Pojezierzu Chełmińsko-Dobrzyńskim, na południe od miasta Ostróda.
Kozia Góra – wzniesienie o wysokości 130,6 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo.
Krucza – wzniesienie o wysokości 92,6 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze administracyjnym miasta Elbląga. Zamiennie stosowana jest nazwa Góra Chrobrego od pobliskiej ulicy o nazwie "B. Chrobrego".
Jarzębinka – wzniesienie o wysokości 181,2 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo. Nazwę Jarzębinka wprowadzono w 1958 roku zastępując niemiecką nazwę "Quitsch Berg".
Ostra – wzniesienie o wysokości 125,6 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Tolkmicko.
Zajęcza – wzniesienie o wysokości 66,3 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze administracyjnym miasta Elbląga. Wzniesienie znajduje się na terenie tzw. Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.
Jastrzębia Góra – wzniesienie o wysokości 163,1 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze administracyjnym miasta Elbląga. Wzniesienie znajduje się na terenie tzw. Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.
Graniczna – wzniesienie o wysokości 153,9 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Tolkmicko.
Szara – wzniesienie o wysokości 190,7 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Tolkmicko.