Frombork

0

Frombork - miasto w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie braniewskim.

Warto zobaczyć

Frombork, Katedralna 8
Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja Apostoła we Fromborku – kościół gotycki, trójnawowa bezwieżowa hala z wydłużonym prosto zamkniętym prezbiterium, zbudowana w latach 1329-1388.
Kościół Świętego Mikołaja – dawny kościół parafialny znajdujący się w mieście Frombork, w województwie warmińsko-mazurskim. Jeden z rejestrowanych zabytków miejscowości.
Frombork, Elbląska 5
Kościół św. Wojciecha we Fromborku – zabytkowy, neogotycki, kościół, znajdujący się we Fromborku, przy ulicy Elbląskiej 5. Dawniej należał do istniejącej w mieście od 1772 roku wspólnoty ewangelickiej. Budynek powstawał w latach 1857-1861, jego projektantem był Fryderyk Stüller z Berlina.
Dom przy Błotnej 2 we Fromborku – zabytkowy, wolnostojący dom położony we Fromborku, przy ulicy Błotnej 2. Pierwotnie schronisko młodzieżowe niemieckiego Czerwonego Krzyża.
Frombork, Katedralna 6
Nowy pałac biskupi we Fromborku – zabytkowy, neogotycki, wykonany z cegły, znajdujący się we Fromborku, przy ulicy Katedralnej 6. Obecnie pełni funkcję plebani tutejszej parafii.
Baszta Żeglarska we Fromborku – zabytkowa baszta położona we Fromborku, na rogu ulic Basztowej i Rybackiej. Jest to obiekt wykonany z cegły, zbudowany na planie kwadratu z otworem wejściowym po wschodniej stronie. Obecnie nie należy do władz miasta, jest własnością prywatną.
Kapliczka przydrożna pod wezwaniem św. Józefa we Fromborku – zabytkowa neogotycka kapliczka przydrożna, znajdująca się we Fromborku, przy ulicy Katedralnej. Jest jedną z czterech kapliczek przydrożnych i przydomowych w mieście.
Frombork, Katedralna 8
Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku – muzeum poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.