Powiat kamiennogórski - Szczyty

Strony

Krąglak (692 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach Środkowych, w północno-zachodniej części Gór Wałbrzyskich, nad doliną Bobru, w powiecie kamiennogórskim, najwyższy szczyt Masywu Krąglaka. Ze szczytu rozlegają się widoki m.in. na Śnieżkę, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i panorama Marciszowa.
Góra Świętej Anny (niem. Annen Berg, Annaberg) – góra o wysokości 593 m n.p.m. w północno-zachodniej części pasma Krzeszowskich Wzgórz, w obrębie Kotliny Kamiennogórskiej, w Sudetach Środkowych.
Złota Góra (niem. Goldberg, Gold Berg) - szczyt o wysokości ok. 576 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Stołowych, w paśmie Zaworów.
Poręba (niem. Gross Hau lub Grosshau, 671 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Grzbietu Wschodniego Gór Kaczawskich. Leży w jego południowej części. Tworzy rozległy, spłaszczony masyw, od którego odchodzą grzbiety w kilku kierunkach.
Róg (niem. Strittberg, Streit-Berg) - szczyt o wysokości 715 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Stołowych, w paśmie Zaworów. Góra położona jest około 2,2 km na północny wschód od granic miejscowości Chełmsko Śląskie.
Pustelnia (niem. Einsiedelberg) – szczyt w środkowej części Gór Kruczych o wysokości 683 m n.p.m., który stanowi najwyższą kulminację w tej części Gór Kruczych. Wznosi się na zachodniej krawędzi Gór Kruczych, stromo opadając do doliny Bobru pomiędzy Lubawką a Błażkową.
Anielska Góra (niem. Angenelliberg) - szczyt w północnej części Gór Kruczych, pomiędzy Długoszem na północy, a Czarnogórą na południu, o wysokości 651 m n.p.m.
Długosz (niem Langerberg) — grzbiet górski w północnej części Gór Kruczych, w Sudetach Środkowych. Na północ od Anielskiej Góry, od której oddzielony jest przełęczą przez którą biegnie droga powiatowa (trasa rowerowa pn. Cysterski Szlak) z Przedwojowa do Krzeszowa.
Kościelna (niem. Kirchberg, 513 m n.p.m.) – szczyt w północnej części Gór Kruczych, w Sudetach Środkowych, stanowiący ich północne zakończenie. Ma dwa wierzchołki o wysokości 513 i 511 m n.p.m. (ten niższy zwany jest Górą Parkową). Masyw Kościelnej wznosi się w widłach Bobru i Zadrny.
Łysica (niem. Kahl-Berg, Kahlberg) – szczyt w Sudetach Środkowych, w północno-zachodniej części Gór Wałbrzyskich, na granicy powiatów jaworskiego i wałbrzyskiego; wys.
Ciechanówka (niem. Prittwitzberg, 598 m n.p.m.) – góra w Górach Ołowianych w paśmie Gór Kaczawskich, stanowiąca południowo-wschodnie zakończenie Grzbietu Południowego. Zbudowana jest z zieleńców i łupków zieleńcowych. Południowe stoki stromo opadają do przełomowej doliny Bobru.
Pańska Góra (niem. Herrenberg, 756 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Lasockiego Grzbietu. Pańska Góra położona jest w środkowej części Lasockiego Grzbietu, w bocznym ramieniu, odchodzącym ku północnemu-wschodowi od Kopiny, na południowy zachód od Jarkowic i na północny zachód od Opawy.
Kalwaria (niem. Kapellenberg, 713 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Lasockiego Grzbietu.
Kierz (niem. Die Kierze) – dwuwierzchołkowy szczyt w środkowej części Gór Kruczych, pomiędzy Czarnogórą na północy, a Miejską Górką na południu, o wysokości 662 i 650 m n.p.m. Wyższa jest kulminacja zachodnia.
Zadzierna (724 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce w zachodniej części Sudetów Środkowych, w środkowej części Szczepanowskiego Grzbietu.
Święta Góra (701 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w Górach Kruczych.
Grodzisko (pot. Góra Zamkowa, niem. Burgberg, 472 m n.p.m.) – wzniesienie w Kamiennej Górze, nad ujściem Zadrny do Bobru. Zbudowane jest z karbońskich zlepieńców i piaskowców. Od strony Zadrny przy ul. Księcia Bolka I występują urwiska skalne.
Bukowina (559 m n.p.m.) – szczyt w zachodniej części masywu Czarnego Lasu, w Górach Kamiennych, w Sudetach Środkowych.
Skowroniec (niem. Lerchenberg, 581 m n.p.m.) - szczyt w północno-zachodniej części Gór Kruczych, w Sudetach Środkowych. Leży na zakończeniu bocznego grzbieciku, odchodzącego ku zachodowi od Anielskiej Góry. Zamyka od wschodu krótki przełom Bobru, w którym znajdują się zabudowania wsi Błażkowa.
Łysocina (czes. Lysečina, niem. Kolbenberg, 1188 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Lasockiego Grzbietu. Najwyższy szczyt Lasockiego Grzbietu, położony w jego północnej części. Tworzy masyw wydłużony południkowo. Odchodzi od niego kilka bocznych ramion:

Strony