Powiat lwówecki - Szczyty

Szubieniczna (niem. Galgenberg) (325 m n.p.m.), wzniesienie w północno-zachodniej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, kończące ten grzbiet na północnym zachodzie, na prawym Brzegu Bobrem, w pobliżu Wlenia.
Wygorzel (niem. Brand-Berg, 518 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, na Pogórzu Izerskim.
Kufel (niem. Seidelberg, 589 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Wzniesienie w zachodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta z bocznego ramienia, odchodzącego ku północy od Dłużca.
Rębinka (niem., Schwartze Berg, 435 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, na Pogórzu Izerskim.
Hucianka (niem. Hüttenhübel, 548 m n.p.m.) – zalesiony szczyt w północnej części Gór Izerskich. Hucianka położona jest w północnej części Grzbietu Kamienickiego, w bocznym ramieniu odchodzącym od Kowalówki ku północy. Jest najdalej na północ położonym wzniesieniem Gór Izerskich.
Krzywdy (492 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, na Pogórzu Izerskim. Wzniesienie położone jest w południowo-wschodniej części Pogórza Izerskiego, w środkowej części Wzgórz Radoniowskich, pomiędzy miejscowościami Chmieleń, Popielówek, Pasiecznik i Janice.
Tarczynka (niem. Kuttenberg, 422 m n.p.m.) – wzniesienie w północno-zachodniej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, pomiędzy Szubieniczną a Babińcem, nad wsią Tarczyn.
Zamkowa (niem. Schloss Berg, 321 m n.p.m.) – niewielkie wzniesienie w zachodniej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone nad Pilchowicami i Jeziorem Pilchowickim. Stanowi zakończenie bocznego ramienia odchodzącego od Czyżyk.
Barwna Góra (niem. Farbenberg, ok. 720 m n.p.m.) – wzniesienie, a raczej załamanie stoku, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich.
Kamienica (niem. Kemnitzberg, 973 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich w Sudetach Zachodnich.
Czyżyk (niem. Hartenberg, 425 m n.p.m.) – wzniesienie w zachodniej części Grzbietu Małego w Górach Kaczawskich, położone ponad Pilchowicami i Strzyżowcem. Opada do Bobrui stanowi najdalej na zachód wysunięty fragment Gór Kaczawskich.
Dłużec (niem. Langeberg, Langerberg, 867 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich.
Tłoczyna, Łysa Góra (niem. Scheibenberg, 783 m n.p.m.) – zalesiony szczyt w północnej części Gór Izerskich. Tłoczyna położona jest w północnej części Grzbietu Kamienickiego, w bocznym ramieniu odchodzącym od Kowalówki ku północy. Jeszcze dalej na północ położona jest Hucianka.
Kocioł (niem. Kesselberg, 721 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Wzniesienie w zachodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta w bocznym, krótkim ramieniu pomiędzy Sępią Górą na zachodzie a Wysoką na wschodzie.
Blizbor (niem. Bliesberg) – stożkowate wzniesienie (712 m n.p.m.) w Górach Izerskich.
Prochowa (niem. Pulverberg, 595 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich.
Stożek (niem. Seidelberg, 601 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich.
Jastrzębiec (niem. Habichtshŭbel, 798 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich.
Wysoka (niem. Hoheberg, 816 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich.