Bożków

0

Bożków - wieś sołecka w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda.

Warto zobaczyć

Pałac w Bożkowie – zabytkowy pałac z XVI wieku wzniesiony przez Hrabiego von Magnis we wsi Bożków w województwie dolnośląskim.
Kościół świętych Piotra i Pawła w Bożkowie - kościół parafialny Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bożkowie ufundowany przez Johanna Ernsta von Götzena, wybudowany w latach 1704-1708 w stylu barokowym.
Grodziszcze (396 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w paśmie Wzgórz Włodzickich. Wzniesienie położone jest w najniższej południowej części Wzgórz Włodzickich, w pobliżu Bożkowa, w kierunku południowo-zachodnim.
Chmielnik lub Czerwona Góra (408 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w paśmie Wzgórz Włodzickich. Chmielnik położony jest w najniższej, południowej części Wzgórz Włodzickich, w pobliżu Bożkowa, w kierunku zachodnim.
Sztuczna ruina w Bożkowie – zabytkowa ruina z 1800 r. wzniesiony przez Antona Aleksandra von Magnisa (1780-1817) w pałacowym parku, w Bożkowie (województwo dolnośląskie).