Sokolec

0

Sokolec - wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda.

Warto zobaczyć

Grabina (943 m n.p.m.), niem. Grafenstein – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w środkowej części pasma Gór Sowich, w województwie dolnośląskim. Wzniesienie położone jest w środkowo-południowej części Gór Sowich, po wschodniej stronie Przełęczy Sokolej, na północny wschód od miejscowości Sokolec.
Koziołki (935 m n.p.m.), niem. Ziegensteine – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w środkowej części pasma Gór Sowich, w województwie dolnośląskim.
Kozia Równia (930 m n.p.m.), niem. Ziegenrücken - wzniesienie w Sudetach Środkowych, w środkowej części pasma Gór Sowich. Wzniesienie położone jest w środkowo-południowej części Gór Sowich, na południowy wschód od przełęczy Kozie Siodło, na północ od miejscowości Jugów.
Przełęcz Kozie Siodło (niem. Falkenberger Ladestatt) - przełęcz na wysokości 885 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Sowich.
Wieża widokowa na Wielkiej Sowie – wieża widokowa wzniesiona w latach 1905–1906 z bloków betonowych na Wielkiej Sowie – najwyższym szczycie Gór Sowich.
Gontowa (niem. Schindelberg) – wzniesienie (723 m n.p.m.) w Sudetach Środkowych, w paśmie Gór Sowich, we Wzgórzach Wyrębińskich. Wzniesienie położone jest w północno-zachodniej części Wzgórz Wyrębińskich, na południowy zachód od miejscowości Sokolec.