Świebodzice

0

Świebodzice (niem. Freiburg in Schlesien) -  miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, położone u stóp Gór Wałbrzyskich, na Pogórzu Świebodzickim, w środkowym biegu rzeki Pełcznicy oraz na skraju Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Warto zobaczyć

Świebodzice, Bolesława Prusa 3
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Świebodzice diecezji świdnickiej.
Ratusz w Świebodzicach – klasycystyczna budowla wzniesiona w latach 1779-1781, według projektu Christiana Valentina Schulze. Ratusz został przebudowany na początku XX wieku, obecnie jest siedzibą władz miejskich Świebodzic.
Kościół świętej Anny – ruina kościoła znajdująca się w dzielnicy Świebodzic – Pełcznicy.
Cis "Bolko" – cis pospolity rosnący nad rzeką Pełcznicą (Świebodzice), w rezerwacie przyrody "Przełomy pod Książem" w Książańskim Parku Krajobrazowym. Obwód pnia drzewa wynosi 285 cm, jest on prawdopodobnie najstarszym cisem w Sudetach, jego wiek szacuje się na około 400 lat.
Świebodzice, Adama Mickiewicza 8
Pałac w Świebodzicach (niem. Hugo Schloss) – wybudowany w 1875 r. w Świebodzicach.
Kościół świętego Franciszka z Asyżu – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Świebodzice diecezji świdnickiej.