Gmina Strzegom

0

Gmina Strzegom - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickm.

Warto zobaczyć

Strzegom, Plac Jana Pawła II
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu znajduje się w dekanacie strzegomskim w diecezji świdnickiej. Początkowo kościół należał do Joannitów zakonu rycerskiego, zaś parafia przy tym kościele została erygowana w XVI w. Od 2002 r. świątynia jest bazyliką mniejszą.
Morawa, 1a
Telefon: +48 748549730
Pałac w Morawie – wybudowany w 1873 r. w Morawie.
Pałac w Goczałkowie Górnym – wybudowany w 1889 r. w Goczałkowie Górnym.
Rogoźnica, Świdnicka 4
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rogoźnicy znajduje się w dekanacie strzegomskim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w XIX w. Jej administratorem jest ks. Stanisław Skrzypek.
Pałac w Żelazowie – wybudowany w XVII w. w Żelazowie.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowice znajduje się w dekanacie strzegomskim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w 2012 r. Jej proboszczem jest ks. Bartłomiej Szewczyk.
Synagoga w Strzegomiu, obecnie kościół św. Barbary – budynek synagogi powstał w połowie XIV wieku. Był to budynek murowany z kamienia, nieotynkowany i orientowany. Synagoga była jednonawowa, posiadała wieżyczkę w narożniku oraz przekryta była sklepieniem gwiaździstym.
Pałac w Bartoszówku – wybudowany w XVII w. w Bartoszówku.
Strzegom, Szarych Szeregów
Kościół świętej Jadwigi – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu.
Strzegom, Tadeusza Kościuszki 4
Parafia Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej - parafia rzymskokatolicka w Strzegomiu, woj. dolnośląskim, Polska. Znajduje się w dekanacie strzegomskim, diecezji świdnickiej. Była erygowana 1 marca 1997 r. Jej proboszczem jest ks. kanonik Marek Żmuda.