Kaczorów

0

Kaczorów - wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Bolków.

Warto zobaczyć

Pałac w Kaczorowie - wybudowany około 1561 r. w Kaczorowie.
Kaczorów, pl. Pollaka 9
Parafia św. Mikołaja Biskupa w Kaczorowie – parafia rzymskokatolicka w Kaczorowie, w dekanacie bolkowskim w diecezji świdnickiej. Erygowana 15 września 1957 r. Proboszczem jest ks. Ryszard Filipski.
Turzec (niem. Schubertberg) – góra w Górach Ołowianych w paśmie Gór Kaczawskich o wysokości 684 m n.p.m., na niektórych mapach 690. Zbudowana jest z zieleńców i łupków zieleńcowych, które tworzą liczne skałki na grzbiecie i zboczach (najbardziej popularne to Grzebień i Popiel).
Kościół bł. Karoliny Kózkówny w Kaczorowie – kościół rzymskokatolicki w Kaczorowie, województwo dolnośląskie. Kościół powstał w 1904 r.
Ołowiana (niem. Bleiberge) – góra w środkowej części Gór Ołowianych, pomiędzy Różanką a Turzcem w Grzbiecie Południowym Gór Kaczawskich o wysokości 658 m n.p.m. Od Ołowianej odchodzą krótkie boczne grzbiety – ku północy z Czerniakiem i na południe z Brożyną.
Czerniak (niem. Kretscham Berg, 557 m n.p.m.) – góra w północnej części Gór Ołowianych, nad Kaczorowem, kończąca niewielki grzbiecik odchodzący na północ od Ołowianej w paśmie Gór Kaczawskich. Zbudowana jest z zieleńców i łupków zieleńcowych, które tworzą niewielkie skałki i urwiska na zboczach.