Kowary

0

Kowary (niem. Schmiedeberg) – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, położone w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz na pograniczu  Karkonoszy i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich.

Warto zobaczyć

Kowary, Radociny, Sanatoryjna 2
Nowy Dwór w Kowarach – XVI-wieczny dwór usytuowany jest na północ od centrum Kowar, niedaleko zbudowanej w 2008 roku obwodnicy miasta.
Kowary, Ciszyca, Jeleniogórska 38
Pałac w Ciszycy – pałac w północno-wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej, niedaleko Kowar, położony u stóp wzgórza Ciszyca.
Kowary, Ogrodowa 21
Pałac w Kowarach – usytuowany w północnej części miasta przy ul. Ogrodowej.
Wołowa Góra (niem. Ochsenberg, 1033 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu.
Kowary, Zamkowa 9
Telefon: +48757522242
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska – został oficjalnie otwarty 14 sierpnia 2003. Mieści się na terenie wydzielonym z fabryki dywanów w Kowarach.
Ratusz w Kowarach – klasycystyczna budowla wzniesiona w latach 1786-1789, na fundamentach wcześniejszego ratusza. Obecnie siedziba władz miasta.
Kapliczne Wzgórze (511 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Wzniesienie znajduje się na północno-wschodnim krańcu Kowarskiego Grzbietu, w Kowarach, w ich południowo-wschodniej części. Od wschodu opływa je Jedlica, a od południa Łomnica.