Kowary

0

Kowary (niem. Schmiedeberg) – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, położone w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz na pograniczu  Karkonoszy i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich.

Warto zobaczyć

Kowary, Radociny, Sanatoryjna 2
Nowy Dwór w Kowarach – XVI-wieczny dwór usytuowany jest na północ od centrum Kowar, niedaleko zbudowanej w 2008 roku obwodnicy miasta.
Kowary, Ciszyca, Jeleniogórska 38
Pałac w Ciszycy – pałac w północno-wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej, niedaleko Kowar, położony u stóp wzgórza Ciszyca.
Kowary, Ogrodowa 21
Pałac w Kowarach – usytuowany w północnej części miasta przy ul. Ogrodowej.
Wołowa Góra (niem. Ochsenberg, 1033 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu.
Kowary, Zamkowa 9
Telefon: +48757522242
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska – został oficjalnie otwarty 14 sierpnia 2003. Mieści się na terenie wydzielonym z fabryki dywanów w Kowarach.
Kapliczne Wzgórze (511 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Wzniesienie znajduje się na północno-wschodnim krańcu Kowarskiego Grzbietu, w Kowarach, w ich południowo-wschodniej części. Od wschodu opływa je Jedlica, a od południa Łomnica.
Łysa Góra (niem. Freieberg, 946 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest to niezbyt wybitny szczyt, leżący w północnej części Kowarskiego Grzbietu, na północny wschód od Wołowej Góry.