Kowary - Atrakcje

Strony

Kowary, Radociny, Sanatoryjna 2
Nowy Dwór w Kowarach – XVI-wieczny dwór usytuowany jest na północ od centrum Kowar, niedaleko zbudowanej w 2008 roku obwodnicy miasta.
Kowary, Ciszyca, Jeleniogórska 38
Pałac w Ciszycy – pałac w północno-wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej, niedaleko Kowar, położony u stóp wzgórza Ciszyca.
Kowary, Ogrodowa 21
Pałac w Kowarach – usytuowany w północnej części miasta przy ul. Ogrodowej.
Kowary, Zamkowa 9
Telefon: +48757522242
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska – został oficjalnie otwarty 14 sierpnia 2003. Mieści się na terenie wydzielonym z fabryki dywanów w Kowarach.
Ratusz w Kowarach – klasycystyczna budowla wzniesiona w latach 1786-1789, na fundamentach wcześniejszego ratusza. Obecnie siedziba władz miasta.
Kowary, Plac Franciszkański 1
Parafia pw. Imienia Najświętszej Marii Panny w Kowarach znajduje się w dekanacie mysłakowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest o. Ignacy Tomaszewski OFMConv. Obsługiwana przez ojców franciszkanów konwentualnych. Erygowana w 1301.
Brzeźnik (555 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickch, w paśmie Wzgórz Karpnickich.
Wołowa Góra (niem. Ochsenberg, 1033 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu.
Kapliczne Wzgórze (511 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Wzniesienie znajduje się na północno-wschodnim krańcu Kowarskiego Grzbietu, w Kowarach, w ich południowo-wschodniej części. Od wschodu opływa je Jedlica, a od południa Łomnica.
Modrzak (niem. Blauberg, 540 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest najdalej na północ położonym wsniesieniem Kowarskiego Grzbietu. Leży pomiędzy Krzaczyną a Kowarami. Zbudowany ze skał metamorficznych wschodniej osłony granitu karkonoskiego – głównie gnejsów.
Bramka (niem. Klōbers Denkmal, 495, 490, 4860 m n.p.m.) – niewysokie, rozległe, kilkuwierzchołkowe wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickch.
Kowary, Stanisława Staszica 16
Bukowa (niem. Buchen Berg, 550 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickch, na południe od Wzgórz Karpnickich.
Łysa Góra (niem. Freieberg, 946 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest to niezbyt wybitny szczyt, leżący w północnej części Kowarskiego Grzbietu, na północny wschód od Wołowej Góry.

Strony