Gmina Mysłakowice - Atrakcje

Strony

Pałac w Bobrowie – wybudowany w XVII w. w Bobrowie.
Karpniki, Łąkowa 1
Zamek w Karpnikach (niem. Vischbach, Fischbach) - zamek położony w miejscowości Karpniki w województwie dolnośląskim.
Pałac w Wojanowie - pałac w miejscowości Wojanów w województwie dolnośląskim. Usytuowany po południowej stronie drogi z Jeleniej Góry do Janowic Wielkich.
Pałac w Mysłakowicach (niem. Schloss Erdmannsdorf) – pochodzący z XVIII wieku pałac we wsi Mysłakowice w województwie dolnośląskim.
Pałac w Łomnicy - barokowy pałac pochodzący z XVII wieku wraz z budynkiem mieszkalnym, tzw. Domem Wdowy usytuowany w północnej części miejscowości, przy rozdzieleniu dróg do Kowar i Wojanowa, około pięć kilometrów od Jeleniej Góry.
Karpniki, Stawowa 45
Pałac Dębowy w Karpnikach – pałac położony jest poza granicami wsi Karpniki, u podnóża Gór Sokolich.
Pałac w Dąbrowicy – pałac położony w północno-wschodniej części wsi Dąbrowica w województwie dolnośląskim.
Bukowiec, Robotnicza
Pałac w Bukowcu – pałac usytuowany we wschodniej części wsi Bukowiec, przy głównej drodze wiejskiej (ul. Robotnicza) po południowej stronie drogi.
Łomnica, Karpnicka 3
Dwór „Dom wdowy” w Łomnicy – obiekt wybudowany w 1804 r., w miejscowości Łomnica.
Zamek Sokolec – wybudowany w XIV-XV w. na Krzyżnej Górze koło Karpnik.
Starościńskie Skały –(Skały Marianny) (niem. Mariannenfels) wzniesienie (718 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w paśmie Rudaw Janowickch, w Górach Strużnickich
Kościół pod wezwaniem świętego Marcina w Bukowcu - późnogotycka świątynia będąca kościołem filialnym parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bukowcu.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wojanowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w XIV wieku.
Pieklisko (niem. St.Br. Ehem Schmiede) – skały w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w Górach Strużnickich ,w grupie Strużnickich Skał.
Browarówka (niem. Brauer Berg), 510 m n.p.m. – jeden z sześciu szczytów Gór Sokolich w Rudawach Janowickich, położony najdalej ku południowemu zachodowi. Zbudowana z granitu karkonoskiego z żyłami aplitów. Na szczycie i zboczach duże nagromadzenie skałek i bloków skalnych.
Koziniec, niem. Molken Berg (462 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, we wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej, we Wzgórzach Dziwiszowskich.
Diabelski Kościół (niem. Teufelskirche) – skały w Strużnickich Skałach w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w Górach Strużnickich.

Strony