Gmina Podgórzyn

0

Gmina Podgórzyn - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskm.

Warto zobaczyć

Zamek w Staniszowie, Zamek Księcia Henryka (niem. Heinrichsburg) – zamek myśliwski wybudowany w 1806 r. na górze Grodna, najwyższym szczycie Wzgórz Łomnickich. W latach 2015-2016 remontowany, powstała w tym czasie klatka schodowa prowadząca na wieżę.
Miłków, Wiejska 218
Pałac w Miłkowie (niem. Schloss Arnsdorf) – neobarokowy pałac w Miłkowie w województwie dolnośląskim.
Pałac w Staniszowie – usytuowany w południowej, górnej części Staniszowa, u stóp wzgórza Czop.
Pałac na Wodzie – położony jest w dolnej części wsi Staniszów, na terenie dawnego zespołu dworskiego.
Czoło (niem. Stirnberg, 874 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Leży w grzbiecie odchodzącym na północny wschód od Czarnej Góry, z którą łączy je Przełęcz pod Czołem. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Na szczycie i zboczach liczne skałki.
Podgórzyn, Kościelna 2
Parafia pw. Świętej Trójcy w Podgórzynie znajduje się w dekanacie mysłakowickim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Jacek Tokarz. Mieści się przy ulicy Kościelnej w Podgórzynie.
Dwór w Staniszowie – obiekt wybudowany w 1790 r., w miejscowości Staniszów. Dwór położony we wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Podgórzyn. Zabytek - dawna gospoda o budowie dworskiej jest częścią zespołu, w skład którego wchodzi jeszcze otoczenie.