Gmina Jeżów Sudecki

0

Gmina Jeżów Sudecki - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskm.

Warto zobaczyć

Pałac w Czernicy – wybudowany w XVI w. w Czernicy.
Pałac w Dziwiszowie – wybudowany w XVI w. w Dziwiszowie.
Wieża Rycerska w Siedlęcinie na Dolnym Śląsku to faktycznie mieszkalna wieża książęca, która dopiero w późniejszym okresie stała się siedzibą rycerską.
Parafia pw. Świętego Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim znajduje się w dekanacie jeleniogórskim zachodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Andrzej Szarzyński. Mieści się przy ulicy Bocznej w Jeżowie Sudeckim.
Parafia św. Michała Archanioła w Czernicy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1958 z podziału parafii św. Mikołaja w Siedlęcinie.
Parafia św. Wawrzyńca w Dziwiszowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Krzysztof Słotwiński. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 2007 z podziału parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze.
Parafia św. Mikołaja w Siedlęcinie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1654.
Perła Zachodu (do 1945 Turmsteinbaude) – schronisko turystyczne PTTK położone w Siedlęcinie nad Jeziorem Modrym. Od strony Jeleniej Góry do schroniska prowadzi niebieski szlak rowerowy, położony nad rzeką Bóbr. Wiedzie on przez Borowy Jar, Perłę Zachodu do Siedlęcina i dalej w kierunku Bolesławca.