Powiat kamiennogórski - Religia

Strony

Kamienna Góra, Plac Kościelny 2
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze (Kościół Łaski pw. Trójcy Świętej) – obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny, mieszczący się w Kamiennej Górze przy placu Kościelnym.
Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marciszowie znajduje się w dekanacie kamiennogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Zbigniew Jagielski. Mieści się przy ulicy Sołeckiej w Marciszowie.
Kościół Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, znajdujący się w Pisarzowicach w diecezji legnickiej.
Bazylika Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie - kościół opactwa Cystersów zbudowany w latach 1728-1735 w stylu barokowym. Godność bazyliki mniejszej kościół posiada od 1998. Na portalu i fasadzie rzeźby praskiego rzeźbiarza Ferdynanda Brokoffa.
Kościół Narodzenie NMP w Rędzinach – rzymskokatolicki kościół filialny parafii Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach mieszczący się w Rędzinach w diecezji legnickiej.
Kościół pw. św. Anny w Lubawce – świątynia katolicka, jeden z trzech czynnych kościołów na terenie Lubawki.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce.
Parafia pw. Świętego Augustyna w Ciechanowicach znajduje się w dekanacie kamiennogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Ludwik Solecki. Mieści się pod numerem 29 w Ciechanowicach.
Lubawka, Aleja Wojska Polskiego 12
Parafia Wszystkich Świętych w Miszkowicach – znajduje się w dekanacie kamiennogórskim zachodnim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Wiesław Florczuk. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 stycznia 1303.
Lubawka, Podlesie 1A
Parafia Matki Bożej Wniebowziętej w Lubawce – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie dolnośląskim diecezji wrocławskiej. Msze św. nie są już celebrowane w kościele, ze względu na brak wiernych.

Strony